| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
As avea si eu nevoie de un sfat.
Este un baiat pe care il plac foarte mult dar din cauza unei experiente neplacute imi este cam teama sa fac eu primul pas.
El imi zambeste, ma cauta cu privirea, uneori mai incearca sa intre in vorba cu mine, dar nu sunt sigura daca el chiar ma place sau doar incearca sa fie dragut.
Cum as putea sa ii dau de inteles ca il plac?

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Vorbește cu omul!

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Buna.Incearca sa te bagi si tu in seama cu el,atunci cand te priveste privestel si tu,zambeste-i, stai in preajma lui, cere`i id-ul si intreaba-l pe mess daca nu are chef d iesit la o plimbare p`n parc.si daca zice ca iese atunci e cel mai potrivit moment de`ai`i spune tot ce simpti pentru el.sau daca nu cand il vezi pe afara ia`l deoparte si spune'i.Eu cred ca te place dar nu are curajul sa-ti zica fiind putin timid.ar trebui totusi sa faci tu primul pas.ar fi pacat sa nu fiti impreuna daca spui ca il placi foarte mult.
Vezi ce faci. sper sa reusesti sa'i spui si sa fiti impreuna mult mult timp>; d< :*

| Hollocause a răspuns:

Pai sunt mai multe moduri
1. Sai scrii pe o foaie
2. Sai zici direct sa nu mai treaca timpul pentru ca sunt o multime de fete dragute si printre ele esti si tu
3. Ii arati tu si asteapta deci date pe langa el sa vada ca iti place de el.
Succes!
Bafta!

| kat0169 a răspuns:

Ai putea sa comunici cu el, nu sa-i dai cu flit daca incearca sa intre in vorba cu tine.
Poti sa-ti dai seama daca te place sau nu in functie de durata in care a tot incercat sa intre in vorba cu tine sau dupa felul cum se poarta cu alte fete. Daca este la fel ca si la tine, atunci baiatul este doar politicos, daca nu inseamna ca are o atractie fata de tine. Daca te cauta cu privirea PE TINE inseamna ca el chiar vrea sa intre in vorba cu tine, iar tu ar trebui sa vorbesti si tu cu el.
P.S.: Stiu ca sa faci uneori primul pas ca si o fata poate fi neplacut din propria mea experienta.winking