| linamc1999 a întrebat:

Bună. Aș dori sa primesc un sfat, poate cineva a mai trecut prin asta. Vă rog sa nu ma judecați, știu și singura ca am greșit și îmi asum asta! Deci, între mine și soțul meu lucrurile nu stau și nu au stat niciodată prea bine. În relația noastră nu prea exista comunicare, nu prea facem lucruri împreuna, totuși avem unele lucruri care ne unesc. El niciodată nu a fost foarte atent cu mine, mai mult strigă decât sa-mi spună lucruri frumoase. Cu câteva săptămâni in urma, un fost m-a căutat una dintre rețelele sociale. Am intrat in vorba cu el, am vorbit, am vorbit si m-am atașat. Îmi spunea lucruri frumoase pe care nu prea le-am auzit de la soțul meu. Acum acesta a încetat să ma mai caute, iar eu nu știu cum sa procedez. Nu ii pot acorda deloc atenție soțului meu, nu ma simt bine cu el, nu îl vreau deloc in preajma mea. Știu ca am greșit, însă cum ați proceda in continuare in locul meu? Ați trecut prin așa ceva? Nu as vrea sa imi pierd căsnicia pentru aceasta "scăpare " a mea. Mulțumesc anticipat pentru răspuns.

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu ai ce pierde, aia nu e căsnicie.
Divorțează.

| dullcat a răspuns:

Ce descrii aici nu pare o casnicie, ci doar obligatie fara iubire.In locul tau eu m-as intreba daca vrei sa traiesti asa tot restul vietii.

| anonim3248 a răspuns:

Nu te lua după ce e pe internet.

| anonim3248 a răspuns:

Nu contează ce scriu bărbații pe internet.

| 94Lucifer94 a răspuns:

E vina soțului tău că nu iți acordă atenție. Dar poate n-are timp, nu cunosc detalii. In schimb trebuie să comunicați, altfel nu imi explic cum doi oameni ajung să se căsătorească.

| Ka0ru a răspuns:

Divorteaza pentru binele amandurora...

| Gabrielll3 a răspuns:

1."Nu ii pot acorda deloc atenție soțului meu, nu ma simt bine cu el, nu îl vreau deloc in preajma mea. "
2."Nu as vrea sa imi pierd căsnicia "

Nu prea are sens ce spui.

Tu stai impreuna cu "soţul tău" pentru că?
De ce sunteti "soţ" si "soţie"?
_______________________

| Strutzy a răspuns:

"un fost m-a căutat una dintre rețelele sociale"
Vezi cum faci sa nu ajungi in stare grava prin vreun spital. Daca afla sotul...

| HXNER a răspuns:

Sper sa afle sotul tau de aceasta pățanie.