| Flori568 a întrebat:

As putea fi însărcinată daca am avut menstruație in primele 3 luni de la contact sexual protejat? Nu am stări de greață, nu amețesc, nu vomit, nu sunt constipata. Nu nimic, dar totuși mi se pare schimbată burta in partea de jos. M-a durut ovarul stâng, dar cred ca a fost o răceala.
Am avut si luna asta menstruație normala, fix la data la care am calculat, numai ca m-a ținut mai mult cu o zi. Am avut-o pe data de 6 si cred ca trebuie sa imi vina iarăși la sfârșitul lunii pe 30. Sânii au început sa fie dureroși puțin, sa ma doară spatele uneori, sânii imi sunt foarte moi.
Credeți ca as putea fi însărcinată din cele explicate?
Am facut teste de sarcina, vreo 5 si toate negative. Unul l-am facut chiar luna aceasta, nu mai stiu exact in ce data era, dar a ieșit negativ.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este determinat stiintific si medical ca este IMPOSIBIL sa apara semne care sa prevada/prezica o sarcina in cele 2 saptamani dintre ovulatie si momentul inceperii menstruatiei. De asemenea se poate afirma fara a gresi ca in cazul in care pornirea menstruatiei se face intotdeauna la data preconizata/calculata si aceasta se desfasoara in conditii similare cu cele anterioare privind durata ca numar de zile de scurgere/manifestare, cantitatea, culoarea, mirosul, textura, fluxul zilnic de menstra eliminata, etc. reiesese ca ciclul menstrual anterior s-a terminat deoarece nu s-a format o sarcina, fiindca trebuie sa stii ca intotdeauna ziua de pornire a MENSTRUATIEI reprezinta ziua de INCEPERE a unui NOU ciclu menstrual. De asemenea intotdeauna pornirea MENSTRUATIEI reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% in ciclul menstrual anterior nu s-a realizat fecundarea ovulului, deci nu s-a format o sarcina, nu a existat NIDATIA ovulului in ENDOMETRU si din acest motiv acesta a fost eliminat de fiecare data din organism prin menstra avuta in fiecare ciclu menstrual. Oricate teste de sarcina ai efectua toate vor fi mereu NEGATIVE deoarece in organismul tau NU EXISTA hormonul de sarcina hCG care sa reactioneze cu substanta existenta in tester. Mai sunt doar cateva zile pana seva produceo noua menstruatie. Oare si dupa menstruatia urmatoare ti se vor mentine temerile? Sanatate!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca dupa actul sexual protejat ai avut atatea cicluri menstruale, de ce iti faci probleme de sarcina?

| Alicezzz a răspuns:

Nu esti insarcinata. Dar un.control la medic ginecolog nu ti ar face rau.

| BabyPandy a răspuns:

Nu, nu esti insarcinata. Durerea de spate poate sa vina de la o raceala ceva, dar faza cu sanii eu zic sa mergi la doctor pentru un mic consult, poate sa fie altceva.

| Flori568 explică (pentru BabyPandy):

Sânii ma dor cu câteva zile să-mi vina menstra.