| Beatrice03Stroe a întrebat:

Buna, as vrea păreri de la voi! Luna trecută pe data de 6 mi-a venit ciclu, acum a trecut și nu mi-a venit am ciclu regulat vine pe aceeași data mereu, am avut relații cu soțul meu neprotejat, îmi curge o secretie albă, sâni Ma dor și Ma simt obosita, va rog dati-mi câteva idei, pot fi însărcinată?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca menstruatia nu inceput la data calculata/preconizata asa cum se intampla in cazul ciclurilor menstruale regulate si in continuare intarzie sa se manifeste, se poate datora faptului ca in uter exista o sarcina instalata, care s-a format si a aparut in urma actelor sexuale neprotejate intretinute in actualul ciclu menstrual. Deoarece ai prezentat doar cateva date simple lipsite de valoare certa, acestea se dovedesc a fi insuficiente pentru a se putea face o analiaza certa si concreta si din acest motiv se pot emite/formula doar presupuneri sau pareri subiective. Multa sanatate!