| PaPuShiKa24 a întrebat:

as vrea sa va rog frumos daca puteti sa-mi dati niste mesaje, statusuri sau proverbe despre gelozie..Eu cu iubitul meu avem o relatie de un an si 5 luni am stat un an de zile impreuna in Italia dupa care eu a trebuit sa ma mut in Romania din motive personale si el a trebuit sa ramana cateva luni acolo, de abia de craciun o sa se mute si el in Romania doar ca nu stam inca impreuna el e de pe langa Tulcea iar eu de langa Hunedoara.e ceva distanta iar de la un timp nu stiu am zile in care simt ca-mi ascunde ceva sau cel putin asta imi arata prin indiferenta. daca o sa-l intreb sau o sa incerc sa vorbesc cu el imi va spune ca nimic si ne vom certa. poate ca. exagerez dar eu ma simt tare prost si naspa si as dori niste statusuri mesaje sau chiar proverbe in care sa exprime ce simt(adica gelosie, ma simt data la o parte..si etc )..sau daca ati putea sa ma ajutati si niste sfaturi ar fi de mare folos.Dau funda..multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Eu despre gelozie n-o sa-ti dau nimic,dar am un sfat pentru tine.
Decat sa te nelinistesti tu pentru el,lasa-l pe el sa se nelinisteasca pentru tine.
Nu-l cauta un timp si vezi cum reactioneaza.
Daca te cauta innebunit,doar alergatura zilnica si goana dupa bani il tin in starea lui suspecta fata de tine,e innebunit,era invatat altfel si nu poate sa functioneze normal,poate il si doare ca sunteti departe si sufera.
Daca vezi,insa,ca nici el nu da nici un semn de viata si nu pare nelinistit de lipsa ta(o saptamana,sa zicem),atunci e sigur ca cineva il astepta in Tulcea lui si e cazul sau sa lupti sau sa-l parasesti,aici tu decizi.
Sa pui cateva statusuri nu rezolvi nimic,daca e incurcat cu o alta fata pe-acolo,ii vei provoca doar un zambet de mila.
Lamureste lucrurile in timpul cel mai scurt, nu mai sta sa suferi.
Daca insisti cu statusuri si proverbe, tasteaza singurica "despre gelozie" pe google si-ti va scoate mii de site-uri, sa-ti alegi.
Dar ai continua sa suferi si sa te intrebi, iar incertitudinea e mai rea decat orice!

| PaPuShiKa24 explică (pentru greece12):

Multumesc foarte mult de sfat nu stiu astă vara mi-a zis ca inainte de a pleca in Italia trece pe la mine și se opreste cateva zile dar nu a fost așa a ven ma salutat și a plecat acum tocmai mi-a zis ca cred ca intai merge la sora lui la Roman si dupa vine la mine ceea ce sunt absolut sigura ca daca merge acolo la mine nu va mai ajunge. straight face is cu capu în ceață eu o credeam o relație serioasa din moment ce ne-am logodit. straight face

| greece12 a răspuns (pentru PaPuShiKa24):

Eu zic sa ai rabdare pana vezi ce se intampla, nu te agita si nu-ti fa ganduri negre de dinainte.
Faptul ca v-ati logodit nu trebuie sa te orbeasca, gandeste si nu fii nerabdatoare.
Ce te face sa crezi ca el nu e in cautarea unei sponsorizari corespunzatoare, care sa-i permita chiar sa-ti ceara mana, de exemplu?
Ai rabdare si nu lua in seama amanuntele!

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Repede tu! daca se iubesc se iau si fara sponsorizare

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si nunta cu ce-o fac ei,mai vecine?
Eu am invatat si altfel,n-am nevoie de lumanari, nasi, masa de nunta si botez, exist si fara, dar aici problema e altfel...

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Ala care vrea sa-i cunune sa le faca nunta, ca de-aia o sa primeasca plocoane pe fiecare anwinking

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand o ardeleanca e geloasa e razboi in toata regula laughing Dac intr-adevar ti la el si il iubesti asteapta-l sa vina in tara, aici o sa-ti demonstreze ca nu te-a schimbat cu alta, pe timpul sederii voastre ti-a dat motive de banuiala?