| paul950413 a întrebat:

As vrea si eu parea voastra in legatura cu problema mea... happy
Lucrez in strainatate de ceva vreme si nou venit find prin cartier am observat ca langa mine sta o vecina, o fata frumoasa, tanara....la inceput nu vorbeam nici macar nu ne bagam in seama nimic. Stiind cum o chema (am auzit-o pe mama ei cand ii vorbea) am cautat-o pe Facebook si am gasit-o, ii scriu cine sunt dar ea imi zice sa nu o mai deranjez vreodata ca are prieten.Si nu am mai deranjat-o apoi.
Dupa vreo 5 luni imi scrie ea...ce fac bla bla.
Acuma vorbim in fiecare zi, ne cunoastem foarte bine. Ne vedem in toata seara afara.
Radem,povestim,ne tinem in brate,ea ma tot gadila, vorbeste foarte mult despre sex cu mine imi spune cam tot ce poate gandi un om. Facem aceste lucruri de 2 luni deja si eu am inceput sa tin la ea sa o iubesc. Eu i-am spus deja ca imi place si ca o iubesc iar ea a raspuns ca si ea ma iubeste dar ca prieten deoarece are deja un iubit. Iubit care este cu 11 ani mai mare ca ea (ea are 21) si locuieste la 700km. nu vine sa o vada..doar ea mai pleaca in vacanta la el o saptamana doua o data la 2, 3 luni fapt care ma deranjeaza adica nu este nimic intre noi nu am iesit impreuna nu am facut sex nu ne-am sarutat deoarece ea a zis ca niciodata nu o sa facem acele lucruri desi vorbim zilnic despre ele ba chiar imi arata si poze cu ea goala.
Acuma eu nu stiu ce sa fac...cum sa iau situatia asta...deoarece chiar sunt atasat de ea si ma doare sa stiu ca ea are pe altcineva. Ea vrea sa fim doar prieteni desi stie ca eu o plac si vreau mai mult de la ea.

Ce parere aveti...ar trebui sa continui sa o vad, sa ii vorbesc sau nu? Oare ea ce doreste cu adevarat? Din cele descrise de mine?

10 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Esti intr-o postura ingrata, cea de surogat. Daca iti convine situatia, poti continua sa te vezi cu ea, dar cred ca pierzi timp. Si o sa-ti fie tot mai greu.
Ce-si doreste ea? probabil nici ea nu stie.

| Violleta2022 a răspuns:

Ea se joaca cu amandoi! Evident nu va iubeste pe nici unul, odata ce fuge de la unul la altul si se joaca cu amandoi.

| mihai69 a răspuns:

Își bate joc de tine...

| SG1995 a răspuns (pentru mihai69):

E străină probabil, deci nu e nimic anormal, e ceva ce-ar face niște elevi orășeni unui elev venit de la țară prin comparație.

| mihai69 a răspuns (pentru SG1995):

Și ce, am zis cumva altceva?!?

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea nu vrea o relatie adevarata cu tine, nu are rost sa-ti pierzi timpul cu ea. Gaseste o fata care sa te iubeasca si sa o iubesti cu adevarat.

| SG1995 a răspuns:

Nu, e un chin inutil, trist, dar ai fost doar o aventură.

| DroIja a răspuns:

E prima oară când un ursuleț de pluș se plânge că fata care îl îmbrățișează, îl gâdilă și cu care doarme noaptea nu vrea să facă sex cu el.
Prietene, n-o să se întâmple niciodată! Singura diferență între tine și un jurnal personal căruia să se destăinuie este că tu ai cuget. Oh, stai...