| Byabibi29 a întrebat:

Buna, as vrea si eu un sfat. In partea genitala nu chiar pe buza am o mica umflatura. O am de cateva saptamani, pana acum nu m-a deranjat dar acum a început putin sa ma doară. E ca un coș dar nu are culoare, e doar o umflatura de culoarea pielii.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pote fi un simplu cos sebaceu. Curata ct se poate de bine zona din jurul umflaturii respectiva cu ceai/infuzie de musetel si pe urma intinde pe toata acea portiune un strat fin/subtire de unguent cu continut antibiotic cum ar fi : Baneocin, Fluocinolon N Atb, balsam/crema cu extract de galbenele. Este indicat sa procedezi in acest mod cateva zile pentru a vedea si a-ti da seama daca si in ce mod va evolua starea umflaturii respective. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la un control ginecologic, fiindca poate fii o boala cu transmitere sexuala.
Nu cred ca-i cos sebaceu, fiindca dureaza de cateva saptamani, apoi acela trebuia sa fii evoluat (sau involuat) in cateva zile.