| aliybella a întrebat:

Am o problema foarte mare. In ultimele zile am fost foarte stresata, chiar nervoasa, am facut cateva crize de isterie. Aseara a inceput sa ma doara apoi sa ma manance in zona unde se formeaza cearcanele aproape de canalul lacrimal dar numai in partea stanga a fetei. Ideea este ca nu era o durere/mancarime a pielii ci pe interior. A inceput sa mi se umfle putin cate putin si acum cand m-am trezit e atat de umflat incat abia mai pot vedea si este o umglatura sub pleoapa inferioara.
Nu e rosie, e de culoarea pielii atat ca intr-o parte se vad venisoarele de sange. Nu e punga sub ochi sau ulcer. E o umglatura destul de mare si in interior...
Ce as putea sa fac? Am luat un antialergic cand a inceput sa se umfle...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AnOnIm20202020 a răspuns:

Du-te la doctor!

| aliybella explică (pentru AnOnIm20202020):

Nu sunt in oras la mine deoarece sunt in perioada de restante si este duminica, iar la urgenta nu ma duc deoarece am mai fost si aici si la mine in oras si mi-au spart venele incercand sa bage perfuzii. Iti dai seama ca o sa ma duc dar vreau sa stiu daca ii pot face ceva pana plec.

| bmerry a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la doctor, cu chestiile astea nu te joci!

| aliybella explică (pentru bmerry):

Da am inteles o sa fac asta dar vreau sa stiu daca pot face ceva pana ma duc avea saptamana viitoare la sfarsit pot ajunge si ma gandeam poate pot face ceva sa se mai retraga... Am un examen oral si nu vreau sa se holbeze la mine profesorul...