| ancaelena05 a întrebat:

Aseara am avut contact sexual protejat fata ejaculare în vagin. In dimineața asta când am fost la baie am observat pe hârtia igienica sânge de culoare roz. Pe 21 a fost ziua ovulației am avut contact sexual protejat fără ejaculare.el nu mai ejaculase de pe 17. Nu si-a dat drumul in mine. Pot fi însărcinată?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca toate contactele sexuale au fost intotdeauna intretinute cu folosirea protectiei, adica cu prezervativ si acesta a ramas mereu intreg/intact la terminarea fiecarui act sexual intretinut, reiese cat se poate de clar ca in aceste conditii formarea unei sarcini devine atat teoretic cat si practic imposibila. Sangerarea de care amintesti poate fi considerata ca fiind anormala si din acest motiv daca sangerarea se va repeta si in zilele urmatoare, atunci ar fi indicat sa te prezinti la o consultatie ginecologica. Multa sanatate!

| ancaelena05 explică (pentru corbulalbrosu):

El a forțat puțin aseara si poate si din cauza aceasta sa fi apărut acea sângerare.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate fi gravida.

| MrJoker30 a răspuns:

Cum sa ramai insarcinata daca nu a ejaculat? laughing))) Mare e gradina ta doamne

.

| ancaelena05 explică (pentru MrJoker30):

De la lichidul preejaculator

| denisabluu a răspuns:

Nu