| Sara2 a întrebat:

au trecut 5 luni si nu il pot uita sad l-am cunoscut in club era cunoscut al fostului meu iubit, am simtit dragoste la prima vedere de atunci plang in fiecare zi m-am indragostit de el fara sa vreau, incerc ies in oras ies sa ma distrez incerc sa uit acum am si alte ocupatii dar el este mereu in mintea mea nu stiu cum sa il scot din suflet, am facut rost de hi5 lui si am intrat in vb cu el, mi-a raspuns dar nu cred ca si-a dat seama cine sunt, apoi nu a mai scris nimic nu reusesc sa il scot din minte dupa ce am suferit 6 ani si nu mai aveam sentimente pentru nimeni, sunt dezamagita si pentru a 2 oara in viata crying ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Consideri ca el merita lacrimile tale de zi cu zi? Macar stie ce simti pentru el, sau nici macar asta nu ai facut?
Poate ca este o dragoste neimpartasita. Trebuie sa treci peste pentru ca dezamagirile nu se vor termina aici. Indragosteste`te cu cap. Nu are rost s ate consumi asa. Horatastete ce vrei sa faci cu viata ta. Ori vb cu el si ii spui aproximativ totul, ori o lasi balta si treci la astul.
Mi se pare ca starea pe care o ai nu isi are rostul Fa in asa fel incat tie sa iti fie bine!

| luna_1817 a răspuns:

Nu esti dezamagita si pentru a 2 oara pentru ca tipul nu stie ca tie iti place de el.nu stie ce sentimente ai tu pentru el asa ca ar fi mai bine sa vb cu el fata in fata si spune-i cum sta treaba.chiar daca poate suna ciudat sa ii spui tu lui si nu invers (uite cate odata asa este viata)si noi femeile trebuie sa mai facem primul pas.
dupa ce ii spui cum sta treaba si nu da nici un semn, atunci incearca sa realizezi ca dragoste cu forta nu se poate. poate ca nu este pentru tine, poate ca Dumnezeu vrea altceva mai bun pentru tine dar trebuie sa ai rabdare.

| minu a răspuns:

In primul rand, cred ca este gresit sa spui ca esti "dezamagita" din moment ce tu nici nu ai iesit cu tipul ca sa il cunosti, am dreptate? In al 2 lea rand te cam chinui singura dupa cate vad eu...thinking Din momentul in care ai stiut ca ai un anumit interes pentru baiat trebuia sa aflii mai multe despre el, si sa il cunosti prin prieteni comuni, nu sa ii dai add sau alte prostioare de genul caci atunci dai impresia ca esti un fel de "stalker" intelegi? Fa ce ti-am sugerat, daca vrei. O zi buna!