| Georgiana199306 a întrebat:

Bună tuturor. De curând m-am despărțit de fostul iubit. Desi nu a fost dragoste la prima vedere, cu pasi mici m-a facut sa tin la el. A fost primul meu prieten, primul barbat din viata mea. Am suferit mult din cauza ca mi-am facut sperante aiurea ca va fi barbatul potrivit pentru mine, m-am deschis fata de el, am investit timp si sentimente, iar lui nici macar nu i-a pasat. A inceput sa ma jigneasca, reprosandu mi ca il mint, ca zic lucruri doar de dragul de a le zice. M am înșelat mult in privința lui, lasandu ma dusa de val. Problema e ca nu reușesc sa l uit, oricât as încerca să mi l scot din suflet. Nu am reușit sa-l scot nici din lista de pe fb..am observat ca tot ce postez, el e acolo, ma urmărește,
nu înțeleg de ce mai face asta, după ce ca el este cel care a rupt relatia. Când ne certam, eu făceam primul pas și ii scriam, acum nu i am mai scris. M au durut mult vorbele lui. Ma simt vulnerabila acum, dar încerc sa fiu puternica și sa mi zic ca nu merita sa suferi pentru nimeni.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si intrebarea e?
Daca omului nu ii pasa de tine, ai facut cel mai bun lucru posibil. Viata merge mai departe, si probabil va merge mai bine fara el.

| Georgiana199306 explică (pentru suntserios):

Voiam sa cer doar câteva sfaturi legat de asta. Dar nu mai are rost, viata merge înainte.

| DoamnaLalea a răspuns (pentru Georgiana199306):

Buna, inteleg ca esti intr-o perioada dura și dificila.
Uite, spune-ti asa...cu el ai suferit, ok? Iar acum, fara el, vei putea evolua mai mult. Acum nu mai esti in jigniri, nu iti mai reproșează nimic urat, esti doar tu și cu tine în liniște.
Cel mai bine este sa îl scoți de peste tot! Stiu ca e dificil, dar pune-ti ambitie si fa-o!
Viata merge mai departe, vei da de un baiat mai bun, vei ajunge sa ai o familie cu un băiat și vei fii fericita. Nu mai sta în cercul ăsta suferind și gândindu-te doar la el

| Georgiana199306 explică (pentru DoamnaLalea):

Mulțumesc frumos. L am scos de peste tot.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Trebuie să știi cand să renunți la cineva. Este greu, dar poate e spre binele tău. Gândește-te la viitorul tău. Fă prezentul să conteze mai mult decat amintirie, și repetă-ți "merit ceva mai bun"

| Georgiana199306 explică (pentru 94Lucifer94):

Conștientizez asta, dar sufăr în același timp. A însemnat ceva pentru mine, nu e deloc ușor. Am ales sa l blochez peste tot, sa încerc sa l uit.