| beatricq a întrebat:

Buna! Azi cand m-am dus la baie am observat pe lenjeria intima o secretie mai densa, lipicioasa alba si cat de cat transparenta cu un mic,,punct,, maro in ea. Chiar nu știu cum sa explic,stiti cand spargeți un ou si in galbenusul lui se observă un mic punct maro rosu ce indica ca trebuia sa creasca un pui acolo, exact asa fu si aici, fu maro deschis spre transparent Nu era tare sau ceva. Chiar nu stiu ce e asta nu mi s-a mai întâmplat va rog!

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ginecolog ai auzit? Daca da, mergi luni la medicul de familie sa i ei o trimitere si marti mergi la ginecolog sa te consulte, ce varsta ai?

| beatricq explică (pentru CristiDinBucuresti):

17 si imi e sa nu mi zica altceva daca ma duc cu mama la ginecologlaughing Sunt de acord trebuie sa stiu despre ce e vorba dar momentan nu am alte simptome si incerc sa ma linistesc putin.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru beatricq):

Mergi cu mama ta, ti ai inceput viata sexuala si mama ta nu stie?

| beatricq explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu. si cum as putea sa zic ca nu mi am inceput CHIAR viata sexuala pana acum a fost doar un act de frecare skin to skin, in rest sunt inca virgina dar sper sa nu fie altceva

| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu stim nici ce varsta ai, nici daca ti-ai inceput viata sexuala de caurand sau de nai de zile, daca ai rana pe colul uterin, dara ai infectie cu HPV, nici daca ti-ai bagat ceva in vagin, nici ce ai putea avea o boala sau infectie, atata vreme cat nu ne spui nimic despre tine.
Mergi la medicul gineoclog sa-ti faca un control amauntit si un test citologic, sa vada ce ai tu acolo.

| lpavel a răspuns:

Nu ai nimic, doar te maturizezi! Te-a excitat ceva ce ai vazut, prin asta se explica acea secretie lipicioasa, e absolut normal, nu ai nimic!

| beatricq explică (pentru lpavel):

Nu era strict vorba de lichid, ci de acel punct,, acel mucus mai mic de culoare maronie care era impreuna cu secretia abundenta(in aceste zile am avut doar secreții transparente, fiind la perioada ovulatiei si dintr o data apare asta) Sper intr adevar sa nu fie altceva

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru beatricq):

Am inteles, posibil sa ai si dereglari hormonale sau din cauza pubertatii organele sexuale se vor maturiza si au loc tot felul de schimbari si transformari in corpul tau, ti a venit sau o sa iti vina ciclul, devii femeie, de acum incolo este importanta vizita la ginecolog ca sa te consulte macar odata pe an daca nu la 6 luni. Faptul ca doar ai mimat sexul nu inseamna ca te ai dezvirginat si nu ai nimic grav. Sanatate multa.

| beatricq explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mulțumesc! L am cam înnebunit pe prietenul meu cu panica mea si cred ca am bagat aceasta frica irationala si in el:]

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru beatricq):

Stai linistita nu te mai stresa ca mai rau faci,, nu ai nimic grav si nu te mai gîndii la faptul ca ai avea ceva. O seara frumoasa sa ai si weekend placut.

| beatricq explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am vorbit putin cu medicul ginecolog si mi-a spus ca sunt sanse mari de o infectie din cele zise, sa ma duc totusi sa-mi fac niste analize si sa iau un fel de,, soluții,, pentru igiena interioara mai puternice. Mie imi era mai mult de sarcina ..desi ar fi sanse mai putine, sunt foarte speriata dar cred ca chiar ar trebui sa ma duc sa mi recolteze si sa vad mai amănunțit.