| bunicisibuni a întrebat:

Azi m-am masturbat introducandu-mi degetul, incet, dar m-a durut si la un anumit punct nu-l mai puteam introduce. P.S. Sunt virgina. E normal?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Da, este normal sa te doara fiindca in vaginul tau, deocamdata exista un canal de legatura dintre uter si exterior dar acesta este foarte stramt. Vaginul este un organ genital format dintr-o insiruire de muschi circulari care opun o rezistenta mare la intindere, astfel ca in momentul in care patrunde un obiect care ii supune la intindere apare senzatia de durere. Senzatia aparuta la un moment dat ca nu mai intra degetul in continuare in vagin, se datoreaza faptului ca din cauza durerii a aparut o contractie muschiulara foarte puternica care intr-adevar a contractat intratat muschii incat practic a facut sa "dispara" canalul vaginal. Pentru a reusi sa te masturbezi prin metoda numita "degetica", data viitoare va trebui sa folosesti saliva din abundenta deoarece este un lubrefiant natural de cea mai buna calitate. Prin incercari repetate cat mai fine cu putinta vei reusi sa-ti introduce incet incet in totalitate degetul in vagin pentru a simti la un moment dat placerea suprema si cu un pic de experienta dar si multa perseverenta vei reusi sa obtii si orgasmul dorit/visat. Mult succes.

| Alexia04 a răspuns:

Daca o să forțezi sa ți introduci degetul, o să rupi himenul și te dezvirginezi singură, nu mai face asta

| Anghel_Luciu_1995 a răspuns:

Se mai intimpla