| aannoonniimm a întrebat:

Cand faci prima oara sex iti curge sange? Cum este?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

In primul rand...asigura-te ca este persoana potrivita cu care sa iti incepi viata sexuala.Este foarte important ca persoana aia sa aiba grija si rabdare cu tine.
Daca himenul tau este elastic, nu iti va curge sange. Daca este mai rigid vei sangera(putin). Cu durerea nu iti face prea mari griji. Daca baiatul are experienta, grija si rabdare cu tine...nu te va durea atat de tare.Oricum...la urma urmei... e o durere...placuta. Mai tare te doare cand te tai la deget sau cand te lovesti laughing

O alta chestie ce ar trebui sa o ai in vedere...este varsta.Nu te grabi.Nu are niciun rost. Daca ai 12 ani... sper din tot sufletul ca ai intrebat doar de curiozitate...nicidecum ca ai dori sa iti incepi acum viata sexuala. E prea devreme.

25 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, depinde de himen, la unele le curge sange, la altele nu... dar oricum daca itt curge nu iti curge o galeata doar putin.laughing

| SweetCandy a răspuns:

Curge insa nu cantitati industriale!happy
succes!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

La unele persoane curge sange la altele nu pentru ca exista a avea si himen elastic

| M.J. a răspuns:

Poi prima data cred ca trebuie sa faci dragoste, dar ma rog... poate sa iti curga sau nu, depinde de fiecare femeie...jos ai mai multe rasp

| Instinkt a răspuns:

Nu stiu la mine eventual sare cevahappy

| snepy a răspuns:

Da, putin, dar nu la toate fetele

| cyufulyky a răspuns:

Nu neaparat la unele fete le curge sange la unele nuwinking

| dya_4589 a răspuns:

Depinde, unele fete au himenul elastic si nu le curge. Dar oricum nu curge mult (sau cel putin mie nu)

| Danutz_8401 a răspuns:

Da... este un licru bun..nu te speriawinking

| LuLy_5981 a răspuns:

Eu iti spun ce am patit eu: am urlat de durere si am avut sangerari usoare o saptamana intreaga, dar nu-i toata lumea asa norocoasa ca mine. laughing Anyway, mai bine n-o faceam atunci, ca vorba aia: si-a bagat p... in virginitatea mea. rolling on the floor

| Madalina_4750 a răspuns:

De obicei da, dar exista si exceptii.(nu te gandi la cine stie ce cantitati).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai himen elastic, nu. daca nu...doare putin si trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu m-am gindit vreo data la cantitati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca atunci cand tai porcul. da tie iti trece.porcului...nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu curge mult si este super daca o faci cu persoana iubita si care sa aiba grija sa nu te raneasca, sa te faca sa te simti cea mai cea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi mai bine sa nu incepi viata sexuala la 11 12 13 ani ar fi bine pe dupa 16 asa ceva am incercat sa o fac cu persoana iubita n-am avut uraj la inceput el ma ajutat putina durere dar senzatie f placuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SA sti si tu cind faci prima oara sex iti curge singe ie normal te doare putin mai tare o sa tipi si gata depinde de prietenul tau cit o are de mare si daca ai 12 ani si vrei tu sa o faci fa-o nu ieste nicio problema ieste normal tot trebuie sa o faci o data ie mai bine ca o faci mai de mica ti se largeste bine si cid o faci nu te mai doare ieu am facut-o tot ca si tine la 12 ani si a fost foarte binemi/a curs singe un pic mai mult am tipat o data tare si gata asa ca fa-o numai sta pe ginduri si nu te mai lua dupa nimeni ca e foarte bine succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu o sa te doara doar putin dar curge mult sange cateva galeti dar se opreste in catela zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu curge mult sange. e mai multa placere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asadar eu sunt baiat si am esperienta sa nu-ti fie teama ca nu tiseva întampla nimic daca partneru are putina esperienta este foarte bine ca nu o sa te doara asa de tare eu am facut cu prietena mea si erea ca tine prima data si nu a durut-o decat unpic parca simta ca a întepato o albina dar depinde dupa esperienta partenerului da sa nu-ti faci grij de sîngerari o sa pui vata daca o sati curga sînge si o sa îti crga timp de o zi sau doua dar acum sa nu te gîndesti ca timpde doua zile o sati curga mult decat putin de tot pe zi timp pana se vindeca succes cu parteneru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de himen, insa cu siguranta s-ar putea sa iti curga sange din nas, datoritra presiunii crescute a placerii! rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu la toate fetele.depinde de fata ...nu te speria nu se intampla nimic...nu doare asa de tare.succes

| Andrici_Sergiu_1996 a răspuns:

Bai...dar iti curge sange o zi sau doar cateva picaturi.Si iti curge picaturi sau sange putin mai mult?! Va rog spuneti-mi?! Puteti sa-mi spuneti-mi"Sisi"