| andreiabostaan122 a întrebat:

Buna, care e motivul simptomelor mele: greata mereu 24/7, dureri de burta,ovare, spate, schimbari de dispozitie mereu? Am avut cu 20 zile in urma cand era a 2-3 zi de ciclu un contact cu prietenul meu si anume i-am atins zona intima cu lichid preejeculator si dupa 30 minute am bagat un deget in vagin. Care sunt sansele sa fiu gravida si de ce am aceste stari?

Răspuns Câştigător
| Stegman a răspuns:

Ai starile astea pentru ca esti speriata. Mai astepata putin si o sa fie bine. Data viitoare foloseste prezervativul cand te joci cu prietenul tau.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Nu esti gravidă, de ce nu mergi la medic? El te va consulta si i ti va pune diagnostic, aici pe TPU nu te poate consulta nimeni, ce varsta ai?

| andreiabostaan122 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 17 ani, nu pot merge la moment la medic

| vladlipioiu a răspuns (pentru andreiabostaan122):

Poți, până la urmă ești aproape majoră. Doctorul o să-și facă treaba.
Uite, dacă îi fix cum ai zis tu, șansele sunt mici. Dar recomand să faci 1 test de sarcină (sau mai multe), ca să știi sigură că nu-i nimic.
Îi teribil când te gândești la faptul că ai putea rămâne însărcinată din atât. Eu încă mă gândesc la faptul că prietena ar putea să fie însărcinată, chiar dacă îi imposibil. M-am consumat prea mult cu chestia asta și acum mi greu să-mi revin.
Deci, nu o fă și tu!
Sănătate!

| vladlipioiu a răspuns:

Îți recomand să faci un test de sarcină. Am avut și eu fix aceeași problemă ca tine. I-am băgat degetu' în vaginu' prietenei mele după ce m-am masturbat. Chiar dacă m-am șters pe degete și am mai stat puțin timp după cu ea, încă regret că am făcut lucrul ăla. În momentul de față, i-a venit menstruația de 4 ori și are făcute 3 teste negative, pe lângă că ea a slăbit 11 kilograme și a zis că nu a avut niciun simptom.
Deci, din toată inima, îți recomand să-ți faci un test de sarcină la 21 de zile de la contactul cu prietenul tău. Să nu stai stresată și să te gândești aiurea.
Sau, poți merge la ginecolog pentru un răspuns sigur. Însă îți recomand să îți faci un test pe moment.

| andreiabostaan122 explică (pentru vladlipioiu):

A ramas insarcinata prietena ta?

| vladlipioiu a răspuns (pentru andreiabostaan122):

Păi, dacă i-a venit menstruația și a avut 3 teste negative, tu ce crezi?
Plus că m-am șters pe degete după ce m-am masturbat, și după am mai stat puțin cu ea, iar spermatozoizi mor de la contactul cu aerul. Deci, da.
Posibil ca stările alea să fie de la stres. Așa mă simțeam și eu cu prietena mea când ne-am gândit la chestia asta.
Îți spun. Fă-ți un test de sarcină, sau 2. Sunt 10 lei, nu-i o avere și liniștește te!

| puiurobert967 a răspuns:

Bebe mic, tu duce face avort, tu fericita, tu nu durere