| anonim_4396 a întrebat:

Care este solutia cand un baiat pica intre 2 prietene foarte bune?
Acum cateva luni, una dintre cele mai bune prietene a pus ochii pe un baiat din scoala. Eu am incercat sa aflu cate ceva despre el, ca sa o ajut pe ea. Am aflat mai multe, printre care si id. ul. Ea nu a vrut sa ii dea add, din diverse motive. Problema este ca acel baiat a inceput sa vb cu mine. Si in timpul in care noi am vorbit, am inceput sa nu mai fim atat de indiferenti unul pentru celalalt. As putea vorbi chiar de un inceput de indragosteala. Problema este ca aceasta fata crede ca eu i-am luat ei toate sansele, desi ea nu a avut curaj atatea luni sa vb cu el. Ma simt foarte prost, pentru ca tin la baiatul respecitv, dar nu vreau sa imi pierd prietena. Multi zic ca ea ar trebui sa inteleaga ca el alege cu care din noi vorbeste, insa ea nu intelege asta... El a zis ca mai bine nu mai vorbesc cu el, decat sa ne strice noua prietenia, dar nu vreau asta.si nici el. Ce as putea face?sad

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Well, asta este o invatatura buna pentru voi amandoua. Tu nu ar trebui sa cauti prieten pentru altcineva, ea ar trebui sa nu foloseasca intermediari cand o intereseaza cineva.
Nu stiu ce ai putea sa-i zici, poate doar sa te legi de faptul ca el a inceput sa vorbeasca cu tine, deci a fost interesat de tine fara ca tu sa fi facut ceva special pentru asta.

2 răspunsuri:
| legallyblonde a răspuns:

Si eu am fost exact in situatia ta, numai ca eu am mers mai departe, am inceput o relatie cu acel baiat fara ca prietena mea sa stie si am stat asa luni de zile. Nu te sfatuiesc sa faci acelasi lucru, e foarte greu si constiinta ta devine din ce in ce mai grea; in cele din urma eu i-am spus prietenei mele, a inteles si totul a fost ok, pentru ca fie ca ii place fie ca nu, iubire cu forta nu se poate. happy

| madalinutza01 a răspuns:

Pai mi s`a intamplat si mie. spune`i prietenei tale.ca daca e o adevarata prietena trebuie sa accepte astawinking. daca nu inseamna ca nu e.asa ea isi va da seama si sper ca va intelege:*. iar baiatul nu trebuie sa se bage numai atunci cand voi doua sunteti de acord.pre ca o prieteneie e mult mai importanta decat un iubit pentru ca el dureaza cateva zile sau saptamani dar prietenia o viata:-X