| anonim_4396 a întrebat:

Mie imi place de un baiat care e in clasa a 8-a, iar eu sunt cu 2 ani mai mica decat el.
Totul a inceput asa: La scoala m`a oprit odata pe hol si mi-a cerut ID-ul. Eu nu i l-am dat, pentru ca nu il cunosteam. Dar el a facut cumva rost de Id-ul meu si am inceput sa vorbim. Am inceput sa ne cunoastem mai bine, iar la un moment dat mi-a spus ca ma place, doar ca este foarte timid. Incetul cu incetul, dupa ce am mai vorbit si ne-am cunoscut mai bine, a inceput si mie sa imi placa de el. Iar acum ne placem reciproc. Noi vrem sa fim impreuna, dar problema este ...colegii. Eu i-am povestit celei mai bune prietene ale mele despre ceea ce e intre mine si el si i-am spus sa numai zica nimanui, dar a aflat aproape toata scoala. De atunci am rupt prietenia cu ea. Insa marea problema e ca noi doi abia ne salutam la scoala, vorbim doar pe mess, deoarece de fiecare data colegii nostri ( ai mei si ai lui) comenteaza aiurea si ne stanjenesc. Cum am mai spus, el e foarte timid si se vede ca nu ii convine situatia aceasta. Am mai aflat ( nu de la el ) ca i-a spus unui prieten de-al lui ca s-a saturat ca toti de la scoala sa inceapa sa comenteze aiurea si sa il intrebe tot felul de lucruri despre mine si el. Deci, ca ar vrea sa renunte. Insa el nu stie ca eu stiu asta. Eu simt ca il pierd dar nu vreau acest lucru deoarece tin foarte mult la el. Ce as putea face?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spuneti ca v-ati despartit din cauza colegilor ca comenteaza si va intalniti pe ascuns

| andavaduva a răspuns:

Incearca sa fi cu el doar ppe ascuns adica nu pe la scl civ doar sa va intalniti in afara scolii vedeti sa nu va vada nimeni de la voi din scl ca altfel o sa iasa prapad.Vezi ce faci si vb cu el despre asata cred ca nici lui nu ii place situatia cu colegii vb cu el si faceti acest lucru fara sa isi dea seama colegii la scl ca sunteti impreuna faceti un complot si incercati sa va injurati sa ceva de genu' asta dar voi sa stiti ca a fost doar pentru a crede colegii ca nu va place unu' de celalalt. sper ca te -am ajutat.