| iuliana_2163 a întrebat:

Ciclul menstrual mi s-a terminat in 7 .pe data de 12 am facut-o neprotejat si a lasat in mine.Se poate sa raman insarcinata?

6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

De test de sarcina ai auzit? Fa un test de sarcina si vezi daca esti ori nu gravida! Este unul care se numeste barza este cel mai bun ti l recomand! se face foarte usor si este foarte sigur.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Daca ai fost la ovulatie sunt sanse foarte mari sa fi ramas insarcinata! depinde cand ti-a venit menstruatia! De obicei ovulatia se produce in a 10-11 a zi de la inceputul menstruatiei! acum nu iti ramane decat sa calculezi si eventual sa-ti cumperi un test de sarcina! Alata data cand ti-o tragi, fii fata desteapta si foloseste o metoda de contraceptie ca sa nu devii mama la o varsta frageda si nici sa nu te cracesti pe nu mai stiu eu ce `capra`pentru chiuretaje! traim intr-o lume civilizata (cat de cat ), incearca si tu sa te adaptezi!

| Manuela_9985 a răspuns:

Cumpara un test de sarcina de la farmacie. Insa fa-l dupa 2 saptamani pentru a avea un raspuns sigur. Ai grija ca nu e de gluma cu sexul neprotejat! Amandoi va expuneti al multe pericole pe care adolscentii din ziua de azi le ignora! Eu din cate stiu dupa 18 zile dupa ce s-a terminat perioada ciclului,atunci sunt sanse slabe sa ramai, dar nu te culca pe o ureche ca nu se stie niciodata, mai ales ca la o varsta frageda esti mult mai fertila decat o femeie de la 25 de ani in sus si poti ramane insarcinata foarte usor! Daca partenerul nu poate sa se controleze sa nu ejaculeze in tine, folositi prezervativ! Gandeste-te in primul rand ca ai o viata frumoaaasa inainte si trebuie sa te distrezi, nu sa stai la cratita sa cresti copii happy

| LostYou a răspuns:

1.E si normal mai ales daca si-a dat drumul in tine sa ramai insarcinata si 2. Fa un test de sarcina ca sa fi sigura 100% daca esti sau nu insarcinata.

| iuliana_2163 explică:

Multumesc

| CristinukaOros a răspuns:

DA clar ramai pentru ca daca nu e protejat...