| Papushikathadidi a întrebat:

Bună...Cu cateva zile in urma am facut sex neprotejat, mai exact de ieri a inceput sa ma usture cand mergeam la toaleta si am observat ca a curs putin sange, iar azi dimineata imi era putin greață...ce credeti ca ar putea fi? astept raspuns

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca perioada necesara sa se produca incubatie in cazul majoritatii infectiilor cu transmitere sexuala dureaza intre 3 si 7 aile, exista posibilitatea ca usturime care apare si se manifesta in timpul mictiunii, sa se datoreze unei infectii microbiene a tractului urinar. Daca usturimea se va amplifica, va persista si va apare si senzatia de arsura si/sau chiar mancarime in zona vulvara a ''pasaricii'', va trebui sa te prezinti la o consultatie ginecologica. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

O infectie a tractului urinar si posibil sa sangerezi din cauza ca elimini o pietricica de la rinichi sau ca ti se apropie menstruatia. Daca tot persista usturimea mergi la un ginecolog.

| Papushikathadidi explică (pentru MihaiNicu23):

Multumesc pentru raspuns...

| HazelEyes77 a răspuns:

E posibil sa te fii pricopsit cu vreo infectie vaginala sau cistita in urma relatiilor intime neprotejate. Sunt destul de frecvente in randul femeilor. Trebuia sa te protejezi doar stiai riscurile la care te expui printre care si o sarcina nedorita daca ati facut o in zilele de maxima fertilitate. E indicat sa mergi pana la medicul ginecolog sa ti prescrie ceva dupa un consult. Bea multe lichide si in special ceai de merisor care e indicat in infectiile urinare ajutand la eliminarea bacteriilor din zona uro-genitala. Multa sanatate

| Papushikathadidi explică (pentru HazelEyes77):

Da,am fost conștientă de riscurile la care m-am expus...Am să merg la un medic.multumesc pentru raspuns