| Larisa_5606 a întrebat:

Cum explicati voi:"Un baiat cand realizeaza ca s-a indragostit de o fata se indeparteaza."? Multumesc.Adevarat sau fals?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se îndepărtează de lume pentru a fi mereu cu persoana dragă!
Pa, pa.

| Neinteresantul a răspuns:

Buna.

Depinde de om si de situatie. Poate sa fie si fals dar si adevarat.

Exista cazuri in care un baiat se poate indragosti de o fata pe care stie/crede ca nu o poate avea (fie o prietena foarte buna care i-a spus clar ca nu vrea nimic mai mult decat prietenie, fie o fata prea desteapta/frumoasa/bogata/etc), iar reactia normala ar fi sa bata spre retragere si se indeparteaza pentru a nu se chinui/amagi singur. Asta si pentru a evita situatiile in care fata de care s-a indragostit sa inceapa o relatie cu un alt baiat.

Dar exista si baieti constienti si loiali, care daca sunt intr-o relatie si s-a intamplat sa se indragosteasca de o fata, fac pasul inapoi pentru binele lui si al partenerei din relatie.

| Ali191 a răspuns:

ADEVARAT
baietilor le place sa fie cu o fata doar p/u sex

| TheAdytzu a răspuns:

Daca un baiat se indragosteste de o fata se indeparteaza pentru ca se simte nasol, rusinat daca fata ''nici nu stie ca exista''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce om sanatos la cap cand de indragosteste de cineva, se indeparteaza de acea persoana? Daca e indragostit/a sta mereu prin preajma ei/lui, daca nu i se raspunde, se indeparteaza fara a mai fi indragostithappy
Mai e si situatia celor care sunt indragostiti, dar asteapta o minune din cer si nu fac nimic eilaughing E un caz mai special, sper sa nu ai parte de el.