| Diana7383 a întrebat:

Cum sa fac sa ma impac cu prietenul meu?
numai la el ma gandesc numai pot fi atenta la alte lucrurisad
a va povestesc
el era cu o fata pe care nu o suportam.era verisoara mea mai indepartata
dar noi doua nu ne intelegem deloc ma rogoh go on
si s-a despartit de ea pentru mine tinand cont ca aveau o lua impreuna
apoi noi am fost impreuna 2 luni
dar ea tot batea apropouri ca sa ma simt eu prost si sa ma despart de el.
ma rog
oh go on
m-am despartit de el tinand cont ca il iubeam foarte mult
a trecut 1 luna de atunci si nu pot sa nu ma gandesc la el
chestia ciudata e ca ma suna in fiecare zi(el acum e combinat cu verisoara mea) si ma intreaba chesti inutile. ce mai fac. cum o duc.chatterbox mie imi pare foarte bine ca ma una si nu a uitat asa de repede
dar as vrea sa ma impac cu el fff multsad
nu stiu ce sa fac pentru e cu fata aia acum
sad dar daca i-as zice sunt sg ca sar desparti de ea pentru ca asa a facut si data trecuta dar mie nu stiu cum. poate rusine sal intreb., si sunt ff timida. doar eu sunt de vina pentru ca eu m-am desp de el
nu stiu ce sa facsad

10 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Spune-i adevărul chiar dacă eşti timidă, dacă nu rabdă. Vă complicaţi degeaba oameni buni sincer, când te mai sună spune-i că-ţi pare rău că v-aţi despărţit atunci că tu consideri că a fost o alegere proastă şi gata. Vezi ce-ţi spune. Dacă nu-i spui ce simţi, cum vrei să ghicească? Prin telepatie?

| Anecherry a răspuns:

Sa-ti bagi mintile in cap si sa te hotarasti ce vrei. din cate spui imi dau seama ca nu a avut nimic serios cu nici una dintre voi. insa, daca tu il consideri atat de vulnerabil, poti actiona. nu va fi greu deloc, trebuie sa stii ce vrei exact, si in acelasi timp ce vrea si el. lasa timiditatea, pentru ca nu ti-l aduce inapoi. si apoi, daca va impacati, nu mai fa prostia sa apleci urechea la vorbe rautacioase si foloseste neuronii cand actionezi, mai ales ca e vorba de tine.
suna-l si spune-i ca vreti sa va impacati, gandeste-te ce l-ar putea convinge sa se intoarca la tine, si ce i-ar placea sa auda. fii ferma, dar nu prea dura. mult noroc Diana, si vii mai hotarata ce vrei sa faci cu viata ta de acum in colo. bye

| andrei a răspuns:

Sincer
Cred ca nu merita dragostea une persoane repsectivul adica adaca asa de usor se desparta /impaca cu fetele cum crezi ca o sa faca cu tine cand una mai ...hmmthinking bazata ca tine ce crezi ca o sa faca? O sa se desparta de tine o sa suferii muult si el...nimic.

Sfatul meu :gaseste pe cienva care e cu adevarat vrednic de dragostea ta.big grin

Bafta!

| szandi a răspuns:

Off. coincidenta laughing
la fel mi s. a intamplat si mie happy era un tip cu verisoara mea. timp de 3-4 luni au avut ei o relatie happy. pana cand ea mi. a afcut cunsotiinta cu el happy ne.am indragostit la prima privirehee hee
s.au despartit. m. a ales pe mine. acum ei 2 se urasc.

sfatu` meu : spune. i ce simti. nu e vina ta ca ti la el happy
iar ea. nu. i va convine. dar nici pe el nu. l poate forta sa ramane langa ea :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dk il iubesti nu ezita sa il suni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar te rog, nu are rost sa suferi pentru cineva care nu are sentimente pentru tine. daca te iubea cu adevarat, nu se impaca cu acea fata asa repede, chiar daca u vroiai sa va despartiti, el lupta pentru tine, asa ca nu are absolut niciun rost sa stai sa suferi pentru el, nu te merita, nu e loial de iubirea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu-i dai in gura lu verisoarata daca si asa nu prea te ai bine cu eahappy asta e rezolvarea dar nu sa te apuci cu ea din motivu lui. dintr-un mitiv oarecare si la urma o sa ii fie frica de tinewinkingoff doamnee in ziua de aazi numai merita sa fi bun si timid. tupeu e de baza.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am desp de prt meu acum o sap...
am stat cu el 4 luni`day dreamingcryingcryingcryingcrying

si eu m`am combinat cu cel mai bun prt. al lui`happy
si luni m-a batut ca dc stau cu ala`sad

Vreau sa ma impac cu el dar dupa ce mi-a facut...
ideea e ca il iub fffffffffffff mult si nu pot sa stau fara el...
si am auzit ca una vrea sa stea cu el si ieri am fost la ea si am batut`o... i-am rupt o coasta ii dadeam numai picioare in burta cat puteam de tare... i-am rupt parul`straight facerolling on the floor))))))

in fine il iubescccccc!

in cazul tau nu stiu ce sa facithinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stai sa astepti sa te roage el sa te impaci cu el si vei vedea ca se va intampla acest lucru si nu incerca sa ii desparti pentru ca adevarul se va afla si ei doi se vor desparti chiar fara sa ii spui tu ceva.succes in dragoste.eu m am certat cu iubi meu si acum el ma suna.

| MaDaLInutza1 a răspuns:

Nu stiu