| Scumpika_4892 a întrebat:

Draga TPU.Vara trecuta am fost cu un baiat de la mine de la tara(il iubeam enorm) si am fost impreuna vreo 7 luni, in vara eram toata ziua cu el impreuna si seara (pe la noi se obisuieste sa stam pana pe la 1-2 noaptea sa ne jukam adevar sau provocare.etc) si stateam cu el ff mult ne intelegeam super. Faza e ca eu dupa ce a inceput scoala am venit in oras.si relatia a mai durat dar numa-i prin telefon.ca el nu avea nici internetul, si mja duceam din ce in ce mai rar pe acolo, ca era si iarna si era frig, si el venea rar pe aici prin oras unde stau eu, deci era o relatie la distantaoh go on si vb la telefon, erau zile in care nu vb si nu stiam nimic de el, si am hotarat sa ma despart de el ca asa va fi cel mai bine pentru amn2 ca nu pot trai din amintiri.ne-am despartit.si eu dupa vreo cateva luni am inceput sa am o alta relatie cu un baiat de aici din oras.si acum sunt cu el de vreo 4 luniX:X insa problema este ca fostului meu prieten inca ii place de mine si ma suna si alte chesti...si a aflat ca sunt cu un alt baiat.si a fost cred ca gelos.si a hotarat sa inceapa o relatie la distanta cu verisoara mea.ca sa ma faca pe mine geloasa...(eram un pic) dar dupa am zis ca poate sa faca ce vrea ca nu mai am nici o legatura cu el.si a fost cu verisoara mea vreo 2 saptamana. dupa care ea a zis ca nu il vede niciodata ca nu se intalnesc si numa la telefon(ca asta nu e relatie) si s-a despartit de el.acum el zice ca eu sunt geloasa si ca i-am bagat ideei prostesti in cap verisoarei mele numa ca sa se desparta de el.si zice ca nu mai am fata cu el. da nu e adevarat, eu i-am zis verisoarei mele ca nu ma mai deranjeaza daca sunt impreuna, daca ea il iubeste poate sa fie cu el. dar fostul meu prieten cred ca ma uraste acum.si nu stiu cand o sa ma mai duk pe la tara daca o sa mai vb cu mine
Ce ar trebui sa fac? Funditacrying

Răspuns Câştigător
| ᵖᵘᶠᶠʸˡᶤᶜᶤᵒᵘˢˢ☠ a răspuns:

Lasă-l să fiarbă în suc propriu.raised eyebrows Dacă el trage singur concluzii care n-au sens, dă-i pace. şi încearcă să îţi reprimi sentimentele pentru el, fii fericită că ai pe cineva alături care te inţelege. Take care! happy xoxo

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Lasa-l...o sa-i treaca

| lavinia_3755 a răspuns:

Ignoral...:*...se va simti vinovat si va veni el la tinewinking

| xyz321 a răspuns:

Daca il iubesti pe fostul tau prieten impaca-te cu el si o sa fie un pic nasol dar va fi ok, daca nu il iubesti lasa-l in pace pentru ca el acum vrea atentie cat mai multa din partea ta, si daca tu ii faci pe plac vei ajunge sa te desparti si de actualul tau prieten. bafta.