| monyk a întrebat:

cunosc un baiat de ceva timp si m-am inteles bine ca amici, lui ii placea de mine, dar mie nu, eu odata i-am scris niste versuri ale unei melodii pe o foaie si nu stiu cum s-a intamplat, dar acel bilet cu versurile acelea a ajuns in mana fostului meu prieten, de care m-am despartit de o luna si ceva, el m-a lasatsad. ei doi acum se pare ca sunt prieteni, intr-o seara a venit fostul la mine sa vb si mi-a dat o palmasad, ca cica de ce i-am dat bilet de dragoste, eu in primul rand nu i-am dat bilet de dragoste si in al 2 lea rand nu mai sunt cu el si nu vad ce i-ar pasa, dar el a venit si a tipat la mine ca de ce i-am dat la ala bilet si mi-a dat o palma, prima oara cand a dat in mine, i-am dat si eu una ca nu mai puteam de nervi, si a inceput sa imi spuna vorbe grele, adica ca ii pare rau ca a pierdut timpul cu mine, ca nu ii mai pasa de mine, etc, m-au durut mult vorbele, acum acel baiat caruia i-am dat biletul cu versurile acelea mi-a cerut sa fiu cu el si am acceptat, nu stiu ce a fost in mintea mea, oricum acum m-am gandit mai bine si nu mai vreau sa fiu cu ala, nu mai vreau sa fiu cu nimeni, sunt foarte dezamagitasad, mi-am dat seama ca nu ma simt eu pregatita pentru o noua relatie, si nu stiu ce sa fac acum... oare sa ii spun acelui baiat care e foarte de treaba, sa ii spun ca nu mai vreau sa fiu cu el, sau sa ii dau o sansa? Si inca ceva, voi ce credeti de purtarea fostului prieten? Va multumesc!

19 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cred ca ai nevoie de o pauza. Petrece si tu o luna macar singura si mai uita de baieti. Macar putin...

| bluesky a răspuns:

Vai nu pot sa cred ca a dat in tine si ca ti-a vorbit asa! sad Eu zic sa uiti ca aia vut o relatie cu fostul sa uiti ca exista si sa iti continui relatia cu actualul, dar daca tu ciar nu poti...atunci ii spui frumos sa intelega si foarte serios, ca mai bine va despartiti daca t eintreaba de ce, ii spui adevarul! Fostul tau prieten e un badaran si nu iti merita nici macar sa iti mai amintesti de el, dar de cum sa suferi pentru el... Continua-ti viata fara un astfel de specimen! happy Multa fericire!

| simoSTAR a răspuns:

Sa nu permmiti nimanui niciodata sa te jugneasca sau sa dea in tine.fostul tau e un nimic...nu-i da atentie...cat despre acest baiat care zici u ca e de treaba. daca esti sigura ca el chiar este baiat bun desi e prieten cu fostul.eu zic sa incerci totusi dar sa fii tu cea care detine controlul ca sa zic asa.si nu uita ca nu trebuie sa judecam pe toti doar pentru ca unul se poarta urat, ca a dat in tine. daca a facut-o unul nu inseamna ca o vor face toti

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Draga mea, comportamentul fostului este incalificabil. Orice ar fi, un barbat nu trebuie sa palmuiasca o femeie. Nici tu n-ai procedat corect cand i-ai ripostat cu alta palma. Puteai sa-l umilesti inteligent, prin cuvinte, si ar fi suferit mai mult.
Eu cred ca ar trebui sa termini orice relatie cu acest baiat.
In ceea ce-l priveste pe noul, baiat bun, cum ii spui, trebuie sa te mai gandesti, tinand cont ca cei doi sunt prieteni. Eu zic sa te linistesti, sa-ti faci ordine in suflet si apoi sa vezi cine iti va cuceri elegant inima.

kratos
| kratos a răspuns:

Dupa cum ti-am mai zis Monica... meriti ceva mai bun si incearca pana ce termini liceul sa-ti vezi de tine si sa casti bine ochii in jur si sa te gandesti de 10 ori inainte de a zice da unui baiat. Pune-te pe tine mereu pe primul plan si pune in balanta totul.
In legatura cu fostul tau amic este un badaran si un animal... Si nu stiu cu ce drept a dat in tine? Parintii tai stiu de relatia ta cu fostul si de reactia sa?

| Orannginna a răspuns:

Buna.

Hei, ciudat este ca versurile alea au ajuns la fostul tau...
Dar lasa, daca nu te simti pregatita, da un pas inapoi si renunta la relatia pe care ai inceput'o. Gandeste'te la ceea ce iti doresti si pune asta pe primul loc. Nevoile tale sunt cele mai importante, daca baiatul acela iti este un adevarat amic, te va intelege.

Multa bafta! happy

| mircea a răspuns:

"Fostul" s-a purtat incalificabil. Comportament de periferie.
Mult mai bine sa faci ceea ce simti ca este bine in legatura cu "baiatu" celalalt. S-ar putea sa-ti dai chiar si tie o sansa...

| Larette a răspuns:

Acest fost are si creier? Cum sa dea in tine? Plus ca numai este cu tine, deci nu are dreptul, si chiar daca ar fi fost.

| bebytzza_9352 a răspuns:

Faza cu palma nu mi-a placut deloc...cred ca a reactionat asa pentru ca sa simtit lovit in orgoliu...mai ales daca spui ca erau si prieteni iar in legatura cu tipul ala gandeste-te bine inainte sa iei o decizie, sa nu-ti para rau mai tarziuhappy

pooopicei:*:*:*

| miky95 a răspuns:

Eu cred ca fostul tau prieten te cosidera proprietatea lui si daca eram in locul tau il dadeam in suturi afara.Nu era treaba lui ce faci tu din moment ce tu nu mai erai cu el.

In legatura cu baiat cu versurile, m-as duce la el si i-as spune ca este de treaba si ca o sa gaseasca el pe cineva, dar tu nu esti inca pregatita pentru o relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.sa stii toti baietii sunt asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scumpa mea nimeni nare voia sa te loveasca dai o sansa la altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut o relatie. Dai o sansa.Sunt Alexa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si mie mi s-a intamplat la fel...foarte trista povestea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragasadsad. e trista situatzia ta. ff trista!sadcryingsad. comportamentul fostului prieten e oribil.nu are dreptulk sa te loveasca.cum ai zis si uh, nu mai e cu tine. ce il intereseaza? spune-i sa te lase in pake si ca a facut un gest very urat. iar cu celalat daca vrei sa; i dai papucii.big grinbig grin. fa'o. ce mai stai? va intelege. sper sa-ti fiu de ajutor!big grinbig grinbig grin.SUCCES!big grinbig grinbig grin:p

| GaZaTaCeTeIuBeStE a răspuns:

Monica. ii pasa pentru ca ai fost iubita lui. si inca te are in inima chiar daca nu mai sunteti impreuna. trebuie sa il faci sa inteleaga ca nu toate fetele ii sunt la mana. sa inteleaga ca nu te mai are. si daca a dat in tine inseamna ca e agresiv. dar totusi nul face pe biat sa sufere. fal sa inteleaga ca nu te mai are nu ca nu iti mai pasa de el sau ceva de genu... succes

| alexutzamyk a răspuns:

Face ce vrea dar nu le covine nimanui mai ales prietenelor pentru ca le injura intr-un hal fara de hal...si asta nu e bine

| rusi a răspuns:

Pacat ca exista doua categori de baieti: aceia de treaba si aceia care seamana cu cineva de treaba dar totus este un sarlatan. Nu este corect ca te-a lovit. Dupa mine ar fi trebuit sa ii dai in loc de o palma sa-i dai o lovitura la punctul slab(e foarte nasoala faza). Si cu privire la al doilea baiat, trebuie sa ii spui cat mai delicat posibil ca nu impartasiti sentimentele si ca ai vrea sa ramaneti prieteni(cu blandete pentru ca baieti sunt tari fizic dar pot ramane niste rani pshihice si stiu asta pentru sunt baiat). Succes!

| alexagirl a răspuns:

In ceea ce priveste pe fostul prieten...nu este frumos ce a facut.iar daca tu vrei cu adevarat sa fii cu acel baiat trebuie sati lasi in urma trecutul si sa incepi totul de la 0 fara sa faci comparatii intre relatii...