| Aceeasieu a întrebat:

Daca a trecut o saptamana de la ciclu, inseamna ca sunt in perioada fertila?

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Perioada fertilă se calculează doar când ai o menstruație regulată, și, în orice caz, metoda calendarului nu este indicată pentru a preveni o sarcină nedorită.
Dacă ai o menstruație regulată, poți face aici calculul:
http://www.copilul.ro/calculatoare/calculator-perioada-fertila.html.
Baftă!

evenso
| evenso a răspuns:

Perioada fertila este intre zilele 10 si 17 a ciclului ( prima zi de ciclu = prima zi de sangerare )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti in perioada fertila toata luna in afara de zilele cand esti la ciclu.