| anonim_4396 a întrebat:

Perioada imediata dupa ciclu e fertila?

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA! Daca nu crezi, risca!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Imediat dupa ciclu nu, dar depinde de organismul fiecaruia.Personal,de la data venirii ciclului 10 zile nu aveam probleme.

Shin
| Shin a răspuns:

Nu, in primele 24h. Dar tine in cont ca metoda calendarului nu este 100% sigura, nici macar 90%. De asemenea perioada infertila nu este fixa, va trebui sa faci o medie a zilelor fertile/infertile din ultimile 6 luni ca sa iti cresti procentul de siguranta.
Viziteaza un site de specialitate pentru a lua mai multe informatii:
http://www.calmens.ro/metoda-calendarului.html
Shin

| smooth a răspuns:

Da cam asa se spune ca e 10 zile inainte si dupa nu ai treaba dar na nu la toata lumea e la felhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Perioada fertilă începe din ziua a 7-a și se încheie în ziua a 21-a.
Apogeul ovulație este cuprins între ziua a 14-a și a 16-a.
Glera cervicală sau mucusul cervical și care are aspect de albuș de ou, te poate dirija supra fertilițății. Cu cât este mai consistentă și legată ești mai fertilă.
Trebuie să ai un ciclu menstrual regulat de 28 de zile și o perioadă de sângerare de maxim 3-5 zile.
Rămân deci 2 zile înainte de ovulație, atenție mare spermatozoizi trăiesc până la 72 de ore.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din experienta proprie 8 zile incepand cu prima zi a mestruatiei sunt infertile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu mincinosilor