| Oniichannnn a întrebat:

Bună, dacă am 16 ani și iubitul meu tot 16, am putea lua pilula de a doua zi de la farmacie? Teoretic suntem minori, ne va cere buletinul? Gen nu îmi doresc sarcina. Va mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu va cere buletinul la farmacie, deci se poate cumpara la liber.

Eu va recomand sa cumparati prezervative daca tot va sexuiti atat de micuti, macar prezervativele sunt sanataose si nu au efecte negative atat de severe cum are pastila de a doua zi, care-i considerata o "bomba hormonala" afectandu-ti sistemul hormonal.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Gen esti o proastă, nu lua asa ceva, iar la varsta voastra nu sunteti maturi pentru sex, organele tale sexuale nu sunt mature mai asteapta pana la 18 ani, nu te mai grabii. Iar pastila de a doua zi este o bombă hormonala care te va distruge, ai 16 ani ocupa te de invățătură nu de sex.Esti la scoala ai teme lectii de facut. copii prosti.

| GeaninaGeanina782 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu inteleg de ce ai reactionat asa, este viata lor si fac ce vor cu ea! Puteai sa raspunzi intr-un mod mai frumos, da sunt copii dar consider ca trebuia sa ii explici mai frumos sa inteleaga ce si cum! Sa iti fie rusine!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pilula de a doua zi o ia doar fata nu si băiatul, bă face ti niste timpenii dupa ce ca nu stiti nimic, sunteti prosti ca noaptealaughing

| ania a răspuns:

Ai fi mult mai fericita daca ai asculta de poruncile Creatorului din Bublue si ai alege sa faci sex numai duoa casatorie. Pilulele sunt bombe hormonale, te expui si la voli cu reansmitere sexuala, dezamagiri, mustrati de constiinta, teroarea unei sarcini nedorite, etc.

| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde de farmacista, 16 e varsta minima pentru administrare, daca ai 15 ani nu e ok sa iei pastila. Data viitoare fiti si voi mai atenti, gen....ca nu e deloc de joaca, asadar folositi macar prezervativ.

| TheGentleman a răspuns:

Mergeți amândoi la un consult ginecologic (în salon vei intra doar tu) sau la un centru pentru planificare familială (care din păcate la noi nu prea funcționează, dar poate ai noroc ca în orașul tău să funcționeze unul). Nu lua așa ceva după ureche

| GeaninaGeanina782 a răspuns:

Buna, nu mai faceti sex neprotejat, inca sunteti niste copii iar daca tu ramai gravida te ai dus! Folositi prezervativul ca asa sansa de a ramane e de 0%. Mergi la farmacie si vorbeste cu farmacista ca ea este in masura sa iti zica ce e mai bine si ce nu! Mare grija data viitoare ca nu este de gluma