| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Dacă am avut contact neprotejat, nu și-a dat drumul in mine, nu eram în perioada fertila, am luat pastila de a 2a după 2 ore, sunt șanse sa rămân însărcinată?

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu sunt sanse, pastila se ia in primele 24 de ore de la contactul sexual, daca ai luat dupa 2 ore e ok. Te poti documenta mai mult cu un simplu search pe google.
Totusi indicat ar fi sa o iei foarte rar spre deloc, iti deregleaza menstruatia, te scapa de sarcina dar iti dauneaza organismului, preventia e cea mai buna.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Slabe șanse.