| AnaRaluca02 a întrebat:

Daca nu si a dat drumul in mine dar cred ca eram in perioada fertila existau sanse sa raman insarcinata? Sau am luat pastila degeaba?

Răspuns Câştigător
| AlexSM86 a răspuns:

Sanse exista in orice situatie...foarte mici, dar exista sanse sa ramai insarcinata si daca folositi prezervativ, chiar si daca iei anticonceptionale. Gasesti mentiunile astea pe prospectul in cauza.

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Daca ai luat pastila nu mai are sens oricum.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu cam da ai luat-o degeaba. Însă orice act sexual neprotejat chiar daca nu există ejaculare poate genera o sarcina în perioada fertila că nu are nimeni garanția că nu iese măcar un spermatozoid rătăcit

| Violleta2022 a răspuns:

Da, ai luat-o inutil.

| mihai69 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai grabit.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Ai luat pastila de a doua zi sau Anticoncepționale la prescrierea medicului ginecolog? Dacă este vorba de pastila de a doua zi, aceasta are multe efecte adverse precum: grețuri, amețeli, vărsături, întârzierea menstruației, hipertensiune, sensibilitatea sânilor. Dacă ai luat contracepția de urgență, vă sfătuiesc ca pe viitor să folosiți prezervativul. Dacă este folosit corect, nu se rupe și vă protejează atât de bolile cu transmitere sexuală cât și de sarcinile nedorite.

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Pastila, contraceptia de urgenta nu este o bomboana.
Folositi un prezervativ, nu e o avere. Vreti sa deveniti maturi, dar nu sunteti pregatiti.
Mergi la farmacie si ia un test de sarcina, care iti va spune ce si cum. Acum se pare ca nu mai trebuie sa astepti 21 de zile.
De ce oare vreti sa faceti sex cu orice pret?