| nusezice a întrebat:

Bună, dacă am avut contact sexual neprotejat și a 2a zi mi-a venit ciclul sunt șanse să rămân însărcinată? E urgenttt

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, pentru ca nu maierai demult in perioada fertila.

Invatati totusi sa folositi prezervativul de acum inainte, ca joaca asta cu riscul iti va aduce ori sarcini nedorite, ori boli cu transmitere sexuala.

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse sa fii gravida.

| seth2016 a răspuns:

Pai ai facut sex in ultima zi a ciclului. Sunt foarte mici sansele, ca sa nu zic zero, sa ramai insarcinata.

Poate nu ti-ar strica sa te invete o prietena metoda contraceptiva a calendarului.
La un ciclu regulat de 28 zile, zilele 21-28 si 1-7 sunt considerate zile cu risc scazut sa ramai insarcinata. Sunt 2 saptamani cu liber la sex.

| Oanaoni a răspuns:

Nu