| cristinabab a întrebat:

Buna! Daca faci copil cand esti sub influenta alcoolului, sunt sanse sa fie influentata in mod negativ sarcina?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"acum 12 minute | cristinabab a întrebat:
Buna! Daca faci copil cand esti sub influenta alcoolului, sunt sanse sa fie influentata in mod negativ sarcina?"

Pana la urma am avut dreptate, tu vrei sa-l violezi pe ala de te-a refuzat, sa-i faci copil si apoi sa-l santajezi.
Urat, al naibii de urat cu femei obsedate mental ca tine.

| cristinabab explică (pentru Violleta2022):

De unde ai dedus asta? e doar o intrebare nu ma apuc sa fac copil. Am auzit ca daca faci copil cu cineva in stare de ebrietate poate sa iasa copilul cu probleme. E doar o intrebare, nu fac copil cu nimeni. Daca nu stiai barbatul e cel care trebuie sa faca copilul, ca el ejaculeaza deci nu il pot obliga sa faca asta. Nu sunt nebuna sau ce mai crezi tu

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristinabab):

Cum de unde am dedus?
De aici, chiar din topicul tau unde te pregatesti sa-l violezi, sa-i faci un copil, ca apoi sa-l santajezi:

"acum 14 ore | cristinabab a întrebat:

Am un coleg la facultate pe care il plac foarte mult dar el m-a refuzat de mai multe ori. O sa urmeze sa plecam aproape toata grupa la o cabana la munte. As avea vreo sansa sa fac dragoste cu el atunci? ma gandesc ca sigur o sa bea cu colegii si se imbata rapid si sa profit sa ma dau la el atunci. El din cate stiu eu consuma alcool extrem de rar si atunci foarte putin, banuiesc ca se imbata rapid acum. Cum ar trebui sa procedez?"

https://www.tpu.ro/......m-aproape/

Aici avem suficienta evidneta care confirma toata obsesia ta!

| cristinabab explică (pentru Violleta2022):

Da m-am gandit ca poate s-ar intampla asta, edti multumita? in caz ca o fac cu el, sa se INTAMPLE nu sa fac eu pentru ca vreau

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristinabab):

Bineinteles ca ai planuit asta, ai scris cu manuta ta pe celalat topic!

| cristinabab explică (pentru Violleta2022):

Unde am scris eu ca vreau sa fac copil ca sa il santajez?

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristinabab):

Ai scris ca vrei sa te culci cu el, chiar ai cerut sfaturi cum sa faci asta, ca el te-a refuzat dar tu vrei musai sa te culci cu el.
Apoi ai scris pe celalat topic, unde ai interbat daca un copil conceput la bautura iese cu probleme...

Concluzia este simpla:
-el te-a refuzat de mia multe ori
- tu vreis ate razbuni si sa-l santajezi, asa ca astepti momentul cand este beat, faci sex cu el, ii faci un copil si asa apare santajul: copilul lui.
Ceea ce nu stii tu este ca un copil nu te va lega niciodata de un barbat, dimpotriva, daca omul te uraste si te respinge, va urai si copilasul ala pe care tu-l condamni nevinivat, la planul tau de razbunare.

| cristinabab explică (pentru Violleta2022):

Nu vreau sa fac niciun copil ca sa il santajez. Si nu ma uraste, suntem chiar apropiati.

| Hyperion7 a răspuns:

Da.
Poate duce la sarcina extrauterina și poate duce chiar la decesul femeii.

| Robert2526 a răspuns:

Nu, este doar un mit, nu afecteaza cu nimic. Totusi, conceperea unui copil este o treaba serioasa si iti recomand sa nu iei decizia in timp ce ai mintea tulburata de alcool

| cristinabab explică (pentru Robert2526):

Nu, nu vreau sa fac copil la betie, era doar o intrebare, multumesc de raspuns. Nu o sa fac copil

| Madaxo97 a răspuns:

Nu, daca bei alcool înainte de actul sexual nu are niciun efect la viitoarea sarcină. Pentru ca nu se menține in corp atâta timp alcoolul, de la partida de sex si până se prinde sarcina durează. Dupa ce ai aflat sigur ca ai rămas însărcinată, atunci poți renunța la alcool pentru a nu afecta copilul, până atunci nu are nicio relevanță daca bei alcool sau nu pentru copil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Madaxo97):

De unde scoti prostiile astea? Numai prostii spui acolo, in primul rind daca barbatul este beat cin face sex sperma lui este compromisa este îmbibata in alcool si va face un copil cu handicap, asa ca daca nu sti documenteaza te, ca sa faca un copil sanatos atit barbatul cit si femeia trebuie sa nu puna gura pe alcol cel putin 6 luni inainte de a face sex., iar in sarcina femeia nu are voie deloc alcool.

| Madaxo97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Permite-mi sa nu iau așa de in serios acele studii care spun asta. Sunt atâția copii făcuți la beție si nu s-au născut handicapați, de asemenea si femei inconștiente care beau alcool in timpul sarcinii si la fel, nasc copii sănătoși, sunt atatea exemple. Partea cu 6 luni înainte e puțin exagerata, nu crezi? Trăim in România, țara unde se consuma aproape cel mai mult alcool din Europa, mai ales generațiile trecute, părinții si bunicii nostri, mai mult ca sigur au consumat alcool 90% din ei cu 6 luni înainte sa își lase nevestele gravide, daca nu chiar zilnic, săptămânal, si nu vezi strazile de azi pline de oameni cu handicap sau retard mintal.
De asemenea, nu exista deloc prevenție pe tema asta, când te duci la doctor si ii spui ca vrei sa faci un copil nu iți spune nimeni "ai grijă, nu consuma alcool cu 6 luni înainte sa faci copil", pentru ca este o chestie care nu contează așa mult, spre deloc.
"sperma lui este compromisa este îmbibata in alcool si va face un copil cu handicap" - ce ai spus aici e un pic exagerat, sunt șanse sa facă un copil cu handicap(șanse foarte mici) nu 100% va face un copil cu handicap, te-ai dus cam departe