| Biancasata a întrebat:

Buna! Dacă fostul mi-a propus o aventura de o noapte și eu l-am refuzat fiindcă consider ca nu vreau sa ma simt folosită doar când are nevoie zic ca am procedat ok, nu? Voi ce credeți…

14 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Care-i scopul acestei intrebari?

| ania a răspuns:

Felicitări,sexul fără casatorie nu e binecuvantat de Creator nu aduce fericire pe termnen lung.

| MarianWLF a răspuns:

Ai procedat corect, e un capitol incheiat, nu da ocazia sa foloseasca asta ca santaj in cazul unei viitoare relatii, ramai decenta sa poti fi cu constiinta impacata mereu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Care e scopul acestor intrebari?
E decizia ta, tu stii cel mai bine ce simti si cum vrei sa te simti. De ce e nevoie de confirmare de la straini? Daca noi iti zicem ca nu ai procedat bine ce faci? Te duci la el si o faceti ca a zis unu pe net?

| Violleta2022 a răspuns:

Ai procedat foarte bine, sa-l refuzi fiindca nu esti wc-ul lui.
Sa mearga la prostituate si sa plateasca, asa cum ar fi normal dupa ce v-ati despartit si n-ti mai este decat un "fost" fara importanta.

| dullcat a răspuns:

Si eu spun ca ai procedat foarte bine.

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca e fostul e de domeniul trecutului...
poate regreta ca te-a pierdut, oricum bine ao facut.

| lpavel a răspuns:

Mai mult decat ok! Bravo! asta arata ca ai valoare!

| siriusblack98 a răspuns:

Ai procedat foarte bine. Ce ma ingrijoreaza pe mine este ca ai dubii in privinta asta.

| Biancasata explică (pentru siriusblack98):

Fiindcă l-am iubit… dar numai simt nimic pentru el fiindcă nu mai simte nimic pentru mine doar m-a ajutat in unele privințe

| siriusblack98 a răspuns (pentru Biancasata):

In mod normal nu as mai fi zis nimic dar ca o mica paranteza, daca iubesti o persoana la modul "te iubesc fiindca ma iubesti inapoi" aia nu e iubire. Aia se numeste satisfacerea interesului si cam atat. Iubire este atunci cand iubesti pe cineva neconditionat, indiferent ca te iubeste sau nu ori ca te ajuta in unele privinte (cum ai spus tu) sau nu.

| Cavaler001 a răspuns:

Daca e fost, uita.l Sunt destui alții care ar aprecia o femeie că tine, sa nu spun de cei care ar fi mulțumiti și cu o aventura de.o noapte. Tu gândește.te cum sa fii fericita tu și nu te mai stresa/gândi la trecut.

| hipotronic a răspuns:

Bună! Asta înseamnă că te respecți pe tine și corpul tău, că ai demnitate îndeajuns cât să nu fi slabă ca să te lași pradă emoțiilor și trăirilor sau nevoilor fizice. Pe de altă parte e firesc să te întrebi dacă și procedat corect sau nu pentru că suntem oameni și nu suntem perfecți, subiect complex pe tema asta.

Dar da o alergere înțeleaptă!

Aventurile nu au sens în opinia mea, iar dacă se întâmplă totuși e important sa fie o consecință ci nu o alegere

| everything29 a răspuns:

In cazul in care nu ai regrete, orgoliu, pareri de rau, framantari ascunse in capsor, dupa aceasta decizie. E bine.