| Doηηa a întrebat:

Daca puteti sa ma lamuriti voi, mai ales baietii, as fi foarte fericita! happy Totul a inceput asa: El m-a observat la liceu si m-a cautat.Am inceput sa vorbim in fiecare zi, era evident ca ma place prin comportament. Mi-a propus sa fim impreuna si l-am refuzat, dar ne comportam la fel.Si imi spunea mereu ca ma iubeste,ca tine la mine, ma alinta si chiar daca ii vorbesc urat ne certam de multe ori chiar in fiecare zi si ne impacam mereu.Mi-a mai propus sa fim impreuna si l-am refuzat, tot la fel am ramas.Iar acum recent mi-a propus iar si i-am spus ca ma mai gandesc.Eu il iubesc pe el si tin foarte mult la el asa golan cum e(e foarte curtat de fete pentru ca e frumos/sexy) si mi-e frica sa ma bag cu el pentru ca nu il vad pe el de relatii, iar eu vreau ceva serios cu el.Iar dupa ce l-am refuzat tot imi spunea ca ma iubeste si i-am zis sa luam "o pauza" si a zis ca ma asteapta si i-am zis ca toata vara si a zis ca sunt nebuna ca trebuie sa fie vara noastra.El a plecat la mare si de atunci e total schimbat.Nu ma mai cauta deloc si i-am spus ca plec in vacanta in Italia si sa ne intalnim de ramas bun, a zis ca da si dupa nu ma mai cautat absolut deloc.Nu stiu ce sa cred, eu chiar tin foarte mult la el, vorbim de multe luni in fiecare zi.Imi lipseste enorm.Ce e cu el? Noi invatam in acelasi liceu/acelasi etaj.Cum sa ma comport de la toamna cu el?
Multumesc frumos! happy

13 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Golan+ relatie serioasa= esti fraiera daca crezi ca e posibil asa ceva. Poti sa-ti iei gandul de la el.

| Purec a răspuns:

Uite care e chestia. El deja a facut un sacrificiu pentru tine, ca a stat atata timp de vorba fara sa ti-o traga. Din pacatre s-a plictisit si nu il mai interesezi. De iubit te iubea, dar te iubea cu varful organului genital. Vorbea cu tine de plictiseala si se masturba seara cu gandul la "cum o sa ti-o traga". Acum ca a fost la mare, a gasit o proasta cu care sa si-o traga, probabil insa asta noua o fi si geloasa, si nu prea mai are timp sa stea sa te duca de nas ca sa ti-o traga. In concluzie, el e bine emrsi, nu ii pasa de tine si nu da doi bani pe tine. Dar o sa isi reviona in momentul cand incepe iar scoala, deci stai linistita, sansa sa fi trecuta pe lista lui raman neschimbate

| Doηηa explică (pentru Purec):

Nu cred ca e chiar asa. happy :/

| Purec a răspuns (pentru Doηηa):

"Nu cred ca e chiar asa. happy :/ "

Faptul ca tu nu crezi nu schimba cu nimic faptul ca asa e happy Cand o sa realizezi si tu, o sa imi dai dreptate happy Facem pariu pe o milka cu oreo?

| Aasdfghj a răspuns (pentru Doηηa):

Inseamna ca esti fraiera si sansele sunt de 100% sa ajungi si tu in patul lui ca restul fetelor pe care le-a avut. Succes!

| sofisis a răspuns (pentru Doηηa):

Si eu cred la fel ca Purec. Momentan nu mai prezinti nici un interes pentru el.
A fost la mare, a golanit si si-a dat seama ca sta degeaba dupa tine.
Probabil cand o sa te vada, daca nu o sa fie deja cu cineva, o sa reintrati in vorba, dar "trenul a plecat din gara" in ceea ce priveste o eventuala relatie cu el.

| Purec a răspuns:

Foloseste cardul DONA in perioada 21 iunie – 31 august pentru cumparaturile tale din farmacie si poti castiga:
o calatorie pe saptamana in Elvetia, Austria sau Olanda
o bicicleta pe zi

| Șurubelniță a răspuns:

Cum să ți-o spun mai frumos. Omul a fost interesat de tine, tu ai ținut garda sus și nu te-ai lăsat, nu ai vrut să fii într-o relație cu el. Ți-a propus o dată, de două ori, de trei ori...ei bine, fii mulțumită de faptul că ai reprezentat atât de mult timp un interes pentru el.
Cel mai probabil s-a întâmplat ceva. Ori a rămas traumatizat din cauza unei întâmplări, ori și-a găsit o altă țintă, una care-i oferă mai mult de ce îi poți tu oferi, adică o relație.
Totuși, aș vrea să te întreb de câte ori l-ai căutat tu pe el. Pari supărată de faptul că el nu te mai caută. Tu l-ai căutat? Dacă nu, bravo, ai dat-o-n bară, cât crezi că poți reprezenta interes pentru un tip dacă tu nu oferi același lucru? Nu mult, cu siguranță!

| digital7shady a răspuns:

L-ai refuzat de 3 ori si ai mai spus si "Sa luam o pauza". Nu faci asa ceva unui baiat si speri sa se comporte cu tine ca la inceput. Oricum, daca zici ca e "golan", sigur avea si el interese, a vazut ca nu poate si te-a lasat in pace.

| Danutul22 a răspuns:

Dupa parerea mea l-ai dezamagit. de pierdut, nu ai cum sa-l pierzi tinand cont ca sunteti la acelasi etaj, sfatul meu este urmatorul: tu devin-o el, adica fa ce facea el cu tine..alinta-l,spunei ca-l iubesti...sunt sigur ca o sa reusesti.

| Anonim1045 a răspuns:

Zici ca e mai golan...nu exista asa cevalaughing. Ori e golan ori nu e. Unele lucruri chiar sunt albe sau negre si tu trebuie sa accepti asta mai devreme sau mai tarziu.
In orice caz, romanul are o vorba "cine se aseamana se aduna", asa ca cel mai probabil vei deveni ca el cu cat stai mai mult in preajma lui si cu cat te gandesti mai mult la el.
Eu zic sa-o lasi balta pana nu e prea tarziu, umple-ti timpul cu persoane de calitate nu cu persoane apreciate pentru ca sunt "sexy".

| Shontellle a răspuns:

Sunteti chiar prostute daca credeti ca un golan nu poate avea o relatie serioasa.Tocmai,relatia cu un golan e cea mai frumoasa, CEA MAI FRUMOASA! Credeti-ma..pentru ca stiu ce zic.Te iubeste astfel incat sa te topesti, e smecher dar cu tine e...pfff,cea mai perfecta relatie! Cat despre cazul vostru.tu i-ai spus ca il iubesti? I-ai demonstrat asta? Atunci cred ca el ti a gresit,lasandu-te.Dar daca nu,inseamna ca tu ai gresit. Oricum, nu mai ai ce sa faci decat sa i respecti decizia, stiu ca doare, doare enorm.dar fa absolut toate lucrurile ca sa l poti uita, macar pentru vara asta, pentru ca il vei vedea la liceu si iti va fi mai greu sa l uiti.Acum,trebuie sa lasi sa decurga lucrurile de la sine.
O sa fie bine! Dar crede ma ca ai pierdut pe cineva care iti putea fi persoana perfecta pentru o perioada de timp si care te putea face sa te simti cea mai happy si frumoasa persoana de pe lumea asta! Dar, din greseli invatam!
Te pup, ai grija de tine si sper ca itti vei gasi iubirea.

| Doηηa explică (pentru Shontellle):

Multumesc frumos! Si eu te pup! :* :*