| Micutza @! a întrebat:

Hi all! :*
Am si eu o problema si sper ca ma puteti ajuta. Vara trecuta, cand eram la o terasa cu cea mai buna prietena a mea, am vazut un baiat care mi-a placut din prima, insa nu am avut curajul sa incerc sa vorbesc cu el. Intamplarea a fost ca a doua zi, sa ne intalnim iar laughing, si de data asta am intram in vorba cu el. mi-a cerut numarul de telefon, am vorbit prin mesaje, totul bine si frumos. Din septembrie pana acum 2 luni, nu am mai vorbit, el fiind din alta localitate. Intre timp, eu m`am combinat cu un baiat din liceu, si suntem de aproape 4 luni impreuna, insa lucrurile nu stau foarte bine intre noi, ptc ne intalnim doar la liceu, noi fiind din localitati diferite.
In urma cu aprox. 2 luni, tipul cu care m`am intalnit vara trecuta( sa ii spunem "X", nu vreau sa dau numebatting eyelashes ) a inceput sa ma bage in seama, sa vorbim, sa ne apropiem, sa ne alintam chiar laughing. Si aici este problema worried : eu nu mai am sentimente prietenul meu, ptc inca il plac pe "X", si nu stiu cum sa ma despart de actualul meu prietren :-s.
Si mentionez ca actualul meu prieten stie de "x", de cum ne alintam, cam de totbig grin, insa imi este teama ca "x" nu imi impartaseste sentimentele, desi daca cineva ar vedea cum vorbim/comportam, ar putea jura ca suntem impreuna. laughing
Puup! >>big grin:X:*

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Vorbeste mai intai cu X ca sa stii daca te poti 'baga' pe el...ca apoi sa nu regreti ca i-ai dat papucii actualului!

| Linda a răspuns:

Sa nu-ti fie frica sa fii singura. Daca nu esti multumita de o prietenie renunta la ea.

| LaCrImI sI nUmAi LaCrImI a răspuns:

Daca nu iti place de actualu prieten si nu simti nimic pentru el spune-i ca nu vrei sa mai stati impreuna

Răspuns utilizator avertizat