| onetwothree a întrebat:

(dau funda)

As avea nevoie de ajutorul vostru. Eu am o relatie la distanta de un an si 5 luni si azi am primit o veste cam aiurea din partea iubitului meu. Este bolnav si nu poate sa mai faca sport o perioada pana isi revine(sportul e pasiunea lui). Si pe mine m-a afectat cam tare. De cand am aflat asta plang intruna si sunt foarte trista. As vrea sa pot sa il fac fericit si sa fie mai ok, dar eu ma simt de parca ar fi "murit" ceva, sentimentul acesta il am. Si cum suntem la distanta noi ne bazam pe calculator/telefon. Si nici nu mai are voie sa stea mult la calculator, deci nici noi nu vom mai vorbi atat de des. Daca aveti vreun sfat, va rog sa mi-l spuneti. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| emiitzzy a răspuns:

Vb prin mesaje spune-i ca totul va fi bine ca nu totul se rezuma doar la asta si ca in scurt timp va fi ok da daca tevede suparata adica preaa suparata mai ceva ca el o sal afecteze mai tare si pe el...trebuie sal sprijini acum cand simnte ca totul s-a sfarsit incearca indirect sai fi aproape vb tot timpul distragei atentia de la ceea ce a patit si gaseste subiecte care sal amuze sa-i faca placere sa le vb cu tine si cu timpul va fi mai ok>big grin

4 răspunsuri:
| Haose a răspuns:

Doamneeee, ce face netu din om

| Georgiana_5221 a răspuns:

Daca nu e grav isi va reveni si tu nu mai fi suparat ocupati timpul cu ceva iesi afara cu prieteni nu sta singura, si inca ceva nu te mai simti rau pentru ca nu ai ce face!

| Popintinio a răspuns:

Vb prin mesaje un dau pew zii

| pupazagabriel a răspuns:

Iti inteleg starea, si eu am trecut prin acela moment, numai ca la mine era o relatie de numai 5 luni.Stii ce am concluzitionat eu.
Daca stai si vorbesti pe mess sau la tel faci mai rau, il poti ajuta intr-un fel?, crezi ca o sa-i ie-i tu boala? nu.La mine a functionat in felul urmator.Am inceput sa vorbesc cu ea prin scrisori, pe mail dar nu foloseam deloc alt mijloc de comunicare, deoarece daca folosesti alt mijloc de comunicare discutia deviaza de la subiectul principal la alte subiecte care-ti cauzeaza starea asta, iar eu ma limitam numai la asta. Vorbeam lejer, o sustineam moral, incercam intr-un fel sau altu sa-i spun cat de mult o iubesc s.a.Asta este parerea mea si aasa am facut eu, tu faci cum crezibig grin multumesc