| Alinflorentin222 a întrebat:

Buna! Dau funda. Poate pare o intrebare stupida dar, un prieten mi-a zis ca daca un barbat face sex oral unei fete, poate acumula o cantitate mare de estrogen de la ea si e daunator pentru el. Asa este?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este intra-devar o intrebarea stupida si total neadevarata.
Multa prostie si rautate in capusorul prietenului tau, daca te-a luat de prost sa-ti spuna asa ceva, doar ca sa rada de tine.

Sexul oral se face si se primeste in aceeasi masura de partnerii de sex, iar secretiile vaginale sau cele din penis (sperma) nu se inghit!
De altfel este indicat ca la practicarea sexului oral atat la femeie cat si la barbat, sa se foloseasca prezervativ!

| Alinflorentin222 explică (pentru Violleta2022):

Dar daca ar inghiti amandoi, s-ar intampla dereglari in organism? Sau sunt eu doar prea credul

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alinflorentin222):

Nu se intampla nimic baiete daca inghiti din greseala sau nestiinta... dar oricum nu este normal sa inghiti secretiile organelor sexuale (sperma sau secretie vaginala ) ca nu-s gustaose si alea au alt rol in viata unui om, nu sa le inghiti tu.

| Adelin0114 a răspuns (pentru Violleta2022):

? punem prezervativ pe limba? dacă este plăcere se poate și închiti Clar nu cred ca are cineva o placere sa înghită dar poate o fantezie nj ....eu fac sex oral cu partenera de 7 ani nu am inchitit niciodată dar nici nu am altceva cum zice prietenul acela bătut în cap?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adelin0114):

Pui limba pe prezervativ, nu vice versa!
Prezervativul se pune pe penis la baieti si peste vulva la fete!

Copilasul care a pus intrebarea aici nu are mai mult de 12-13 ani, deci nu are sens sa-i explici tu ce faci cu un barbat cu care esti de 7 ani, ca pentu el nu face sens, ca-s inca adolescenti care nu si-au inceput viata sexuala si nu au habar nici de existenta prezervativelor care sunt de mia multe feluri.
Lipsa educatiei sexuale de acasa cat si cea de la scoala, le da de furca, ca nu le spune nimeni ce trebuie sa faca, ce sa nu faca si maia les ca trebuie sa se protejeze intotdeauna.

| Adelin0114 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ok poate ai dreptate nu știu dacă tu ai încercat dar dacă ai făcut-o ști ca nu e același lucru cu prezervativ nici sexu nici orarul eu nu am folosit nici la sex și nu voi folosi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adelin0114):

Este chiar mai placut cu prezervativul pentru ca nu mai exista scraba pentru secretie, nu mai exista frica ca lasi femeia gravida, stresul dispare si placerea se intensifica, cel putin spun asa oamenii sexologii.

| Adelin0114 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da înțeleg părerile sunt împărțite eu personal nu simt plăcere cu prezervativ nici 10% deci sunt contra acestei păreri în caz ca vrei sa stai fără stres poți folosi anticoncepționale (în cuplu) la sex ocazional da prezervativul rămâne singura varianta sigura?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adelin0114):

Anticonceptionale au efecte negative mari, putand produce infertilitate la femeie, dereglari hormonale majore, chisturi ovariene, fibroame uterine chiar si cancere, de aceea nu sunt recomandate.
Nu inteleg de ce trebuie sa supui femeia unui risc atat de mare cu probleme de sanatate cand prezrevativul nu doare, nu musca, nu produce nimic nesanatos si este atat de ieftin si usor de folosit/
Din egoism, ca nu-ti pasa de femeie, asa-i?
Mai bine sa moara ea, folosind ceva care are atat de multe efecte secundare decat sa pui tu un amarat de balon pe cuc, care va protejeaza integral pe amandoi si care produce placere cand inveti sa-l folosesti,

| Adelin0114 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu e vba de egoism nu folosim nici anticoncepționale nici prezervativ metoda retrageri este destul de buna la noi?

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia prietene si fa sex oral ca nu te transformi in femeie.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa creierul si sfatul prietenului tau ar trebui ca nici fetele sa nu faca sex oral baietilor, ca inghit hormoni masculini si se tranforma in barbati, asa-i?

Nu stiu cati anisori aveti voi, dar este evidnet ca sunteti foarte mici de nai, probabil 11-12 ani la cat de prostuti sunteti si la cum vorbiti!

Lasati subiectul asta pana mai cresteti si ajungeti la varsta sa intelegti ce se intampla in coprul barbatilor si cum va trebuiis a invatati sa folositi prezrevativul, ca sa va protejati de BTS si sa protejati fata de sarcini nedorite.

| mihai69 a răspuns:

Parțial, e adevărat; însă doar în cazul amicului tău, care din cauza aia a rămas și fără minte.

| helpforyou a răspuns:

De ce crezi ca ar fi daunator? Si cat de mare poate sa fie acea cantitate? Oare nu ar ramane ea fara estrogen daca ar fi asa?

| dariaflorina a răspuns:

Nu am auzit de așa ceva, deci este neadevărat. Astea sunt povesti.