| IsabelaIssa a întrebat:

Exista fete virgine, dar care spun ca au facut sex anal sau oral. pai atunci vin eu cu o intrebare, poate stupida eu stiu, dar ma roade curiozitatea...Pentru ce se pastreaza virgine? O fata virgina nu trebuie sa fie neatinsa de vreun barbat? Curata? Eu nu spun ca e rau sa fie virgina, dar in cazul mai sus prezentat, ce rol are virginatea? ca eu nu mai inteleg...thinking

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, sigur ca nu mai sunt virgine fetele care practica sexul oral sau anal, ele poate considera ca virginitatea consta in acel himen neatins, insa nu e asa. Teoretic o fata e virgina daca nu a facut sex vaginal, insa practic nu.
O fata e pura atunci cand nu intretine niciun act sexual de niciun fel, fie ca e anal, oral, vaginal.
Aceste fete sunt false si falseaza o virginitate care e dusa demult si vor sa para pure, poate ca vor sa fi `virgine` pentru.casatorie sa dea o impresie buna sotului, dar asta e o falsitate.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ele nu sunt virgine, doar mint ca ar fi virgine. Au himenul intact, dar asta nu are nici o semnificatie. Virgina e o femeie care n-a avut nici un contact sexual. Ce rost are? Ele nu au alta valoare de oferit si atunci pastreaza aceasta pseudovaloare ca sa ii minta pe urmatorii barbati.

| nobody_9468 a răspuns:

Ma crezi ca zilele trecute mi-a zis o prietena ceva de genul "M-ai bine i-o sugi sau ii faci laba decat sa nu mai fii virgina! Ca in felul acesta poti sa ramai si gravida". Nu-mi venea sa cred... ea i-a facut oral unui fost prieten, probabil de aceia zice asta, dar eu nu as face asa ceva neverstraight face.
N-o judec, e prietena mea, si cu toate ca nu are o reputatie tocmai buna mi-a dovedit ca este o prietena adevarata!

Bafta.Sunt virgine fizic, caci moral sunt satule!

| VodkaCoca a răspuns:

Da stii ca e si bancul ala intre 2 prietene laughing))
Fata 1 : - Fata am ajuns virgina la nunta.
Fata2 : - Pai si cum de ai putut sa ajungi virgina la nunta? :O
Fata1 - Mult currr draga mea laughing))

Infine, fiecare face ce vrea, in ziua de azi nimic nu ma mai mira, aveam o prietena de 16 ani care o facea numai anal pentru ca o ducea mereu maicasa la control la ginecolog, laughing, deci in concluzie nu stiu ce sa zic, dar pe mine ma oftica faptul cand le auzi " euuu sunt virginaaabatting eyelashes" si cu chipul de ingeras, si ele sunt satule laughing, treaba lor.

| madagascar a răspuns:

Tu c-am ai dreptate dar fetele astea vor sa se dea mari "cuminti" da de fapt fac trotuarul, probabil exista si prostituate virgine, de ce nu. e bine sa fi "virgina-profesoara", sau asa cred ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mare dreptate