| cristina_6683 a întrebat:

dc m-a durut ft tare cand am incercat petting cu prietenul meu si a incercat sa bage degetul?straight face?
eu sunt virgina, el nu( face 16 ani in curand). El mi-a propus sa facem sex dar am spus ca nu sunt pregatita. Asa ca am ajuns la petting dar cand a incercat sa imi bage degetul am durut ingrozitor si nu a disparut repede. Deja ma gandeam sa imi incep viata sexuala dar acum nu mai sunt asa de sigura straight face eram"uda", chiar nu stiu care ar fi motivul sau ce pot face.

12 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Erai speriata si poate din aiahappy

| Acadeeeaa a răspuns:

Bebin ce faci?laughing O incurajezi si apoi o descurajezi?laughing
Scumpa nu mai incerca asta:*. Inseamna ca inca, corpul tau nu e pregatit de asa ceva.
Si da, mai esti virgina. Iti pierzi virginitatea atunci cand intretii un act sexual, nu cu un deget sau orice alt obiect:phappy.

| XK a răspuns:

Pt ca ai himenul mai gros, deci opune putina rezistentawinking Atunci cand iti va curge sange vei fi dezvirginata cu adevarat si vei sti ca ai scapat de aceste "chinuri"

| Marius2011 a răspuns:

Poi depinde acum pentru inceput ar fi posibil sa nu mai fi virgina.desi fara suparare cu degetul e cam sec. ma rog ti-a curs sange ceva? ca daca da nu mai esti virgina.

| Laurretta a răspuns:

Te-a durut pentru ca vaginul era ''stramt''.

| bebin a răspuns:

Nu ai ce sa faci. O data si o data tot o sa il bagi. Data viitoare baga direct penisul si incearca o alta pozitie in care sa te doara mai putin. Presupun ca acum aveai picioarele apropiate si poate aveai si haine pe tine ( el bagand mana pe dedesubt). Oricum degetul e mai aspru decat penisul si poate de aia te-a durut. Poate prietenul tau e mecanic sau a sapat in gradina te curand. Sfatul meu: NU te mai amagi cu toate tampeniile. baga-l pe dezvirginel si scapa de povara asta.e mult pana il bagi o data.
PS. Eu am dezvrginat 5 fete in tineretea mea, deci cam stiu despre ce e vorba.

| bebin a răspuns:

Am vazut din intrebarile care le-ai pus ca ai 13 ani. E GRESIT! Toate sfaturile sunt gresite, i-ati gandul de la sex. petting si alte prostii; Ignora raspunsul meu de mai sus. La 13 ani sunt lucruri mai importante decat sexul.
din pacate nu o sa asculti de acest sfat.pacat de copilaria ta.ma intreb unde-ti sunt parintii in astfel de situatii

| cristina_6683 explică:

Nu nu mi-a curs sange

| Dany82 a răspuns:

Petting? Sti macar de ce te durea? Pt ca esti virgina si nu esti obisnuita cu asa ceva asa i s-a intamplat si iubitei mele. ea a vrut sa facem petting si dupa aia a durut-o pzd. Ea sa hotarat so dezvirginez dupa aia cand am facut din nou petting no mai durea deloc. fa si tu asa

| onlyme2851 a răspuns:

La mai mare, daca la 13 ani tu faci petting, e vai de capu' tau. Pe la 18 ani te si vad Pamfile2.

| undertaken a răspuns:

Depinde acum cat de adanc s-a dus cu degetul.desi ti-a curs sange? daca da nu mai esti virgina...dar exista cazuri in care nu iti curge sange cand esti dezvirginata ( cazuri rare)
nu stiu dar oricum ai grija:*

| Elena3_7266 a răspuns:

Odata ce tia badat degetul posibil e sa nu mai fii virgina, iar cind o sa mai faceti dragoste cum trebuie o sa te mai doara ...asa ii de la inceput cum ai vrut.pe toate nio durut de prima data...asa ca lasa sati bage deacum penisul ci nu degetele.