| Ale_8152 a întrebat:

Buna,de 2 zile am scurgeri vaginale foarte abundente, fara culoare si fara miros.Stiu ca e de la ovulatie mereu mi s`a intamplat sa nu aiba culoare si miros dar niciodata nu au fost asa abundente.Care ar putea fi cauza de sunt asa abundebte?(am 17 ani si nu am viata sexuala)

Multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Aşa cum ai spus, acele scurgeri incolore/inodore ( fără culoare şi fără miros ) sunt de la ovulaţie!

Este un aspect foarte NORMAL, iar faptul că acum sunt mai abundente decât în alte luni NU are o cauză anume!

Modul în care organismul "reacţionează" este diferit - aşa cum şi noi avem diferite "stări" ( sau predispoziţii, ori indispoziţii )...

Oricum, această abundenţă NU indică NICI o "problemă" de sănătate - poţi să stai LINIŞTITĂ!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu neaparat trebuie sa existe si o cauza, pur si simplu le mai avem din cand in cand si nu cred ca e vorba de vreo infectie daca sunt fara miros

| h3r a răspuns:

Salutare.
Este o raceala "jos", chiar si o infectie.
Daca vezi ca tot asa continua timp de o saptamana, atunci te poti duce la medic si o sa-ti prescrie un tratament. O buna prietena a luat antibiotice si si-a revenit dupa un timp, nici acum nu mai are probleme.

Take care, sanatate!

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Prea multe detalii scârboase...