| Adda_2555 a întrebat:

De cand mi-am inceput viata sexual(acum o saptamana)am niste scurgeri vaginale abundente de culoare alb-crem si are un miros neplacut.Care ar putea fi cauza si ce as putea face in legatura cu asta? Inca ceva... dupa contactul sexual am usturimi(cateodata)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu v-ati facut corect sau complet analizele si ai luat, de la partenerul tau, o infectie cu transmitere sexuala (poate Trichomonas, Chlamydia sau blenoragie). Mergi urgent la ginecolog pentru analize si tratament (pentru tine si partenerul tau).

Abh
| Abh a răspuns:

Mergi la ginecolog, ai contactat o infectie vaginala si ai nevoie de analize si tratament. Daca nu o tratezi acum, cat este acuta, se va croniciza si vei avea probleme serioase in viitor(cervicita, cancer de col, infertilitate, etc).

| doctoressa a răspuns:

Vaginoza bacteriana. Ar fi bine sa mergi la medic pentru analiza secretiilor vaginale si tratament. http://www.i-medic.ro/analize/test-secretii-vaginale

| fabiola a răspuns:

Urgent la medic si fa spalaturi cu ceai de musetel si galbenele!

| DrA a răspuns:

Acea secretie apare datorita deflorarii. Vaginul este supus unui mic traumatism in timpul primului contact sexual si prin acea secretie el incearca sa se apere. Plus ca ruperea himenului necesita ceva timp pana se vindeca. Nu cred ca trebuie sa iti faci griji deocamdata. Trebuie sa stii ca dupa deflorare e nevoie de o pauza, adica trebuie sa nu mai aveti contact sexual cateva zile pentru ca ruptura himenului sa se vindece. Iti recomand sa folosesti prezervativul si daca nu l-ai folosit si secretia continua ar trebui sa consulti un ginecolog sa iti faci o lama. Succes

| AstralConfessor a răspuns:

Eu cres ca ai un trichomonas, de aceea te sfatuiesc sa mergi la ginecolog sa-ti ia o lama. Pana atunci fa spalaturi cu solutie de bicarbomat de sodiu(1 lingura /1 litru de apa)fara sa mai folosesti sapun de nici un fel, apoi te ungi inauntru cu unguent Nidoflor. Multa sanatate.

Răspuns utilizator avertizat