| NNnNaatvji5390 a întrebat:

Buna, de 2 zile au inceput sa ma doara ovarele, dar nu foarte tare, suportabil si urinez des nu chiar din 10 in 10 minute nu stiu cam cat aproximativ.Pe 3 septembrie a fost o joaca intre mine si iubitul meu, el ejaculase apoi s-a sters bine cu servetele umede si mi la introdus de cateva ori eu dupa speriata mi-am facut foarte multe teste de sarcina in septembrie.In septembrie am facut un test la o saptamana apoi la 2 sapt si apoi la 21 de zile toate negative, in octombrie am mai facut unul sau 2 la fel negative si inca unu sau 2 in noiembrie la fel negative.Si am fost la ginecolog in octombrie la sfarsit, mi-a facut eco pe burta, mi-a zis ca uterul este in regula si am ovare micropolichistice eu nu am zis nimic "daca pot sa fiu gravida".se poate mai fi vorba de vreo sarcina sau e doar o anexita?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu esti gravida ai facut teste care ti au dovedit ca nu esti gravida, ai fost la ginecolog daca era o sarcina o vedea la ecografie medicul si ti ar fi zis, acum durerea de ovare si urinatul des au altă cauza nu sarcina, ai racit ai cistită sau anexita din cauza ca ai mers desculță pe gresie si te a tras curentul sau ai facut infectie urinara, mergi la medicul de familie cand o sa redeschida cabinetele si cere i reteta spune i ce ai si iti va da antibiotic, fara antibiotic nu iti va trece, ce varsta ai? Sănatate multa.

| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil sa fii gravida si medicul ginecolog sa nu vada la consult, asta la 2 luni de la sex.
Durerile de ovare pot fi de la venirea menstruatiei sau o cinstita.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă testele de sarcina facute de tine în lunile septembrie, noiembrie au fost negative și medicul ginecolog ți-a spus ca nu se pune problema de sarcina, tu, de ce îți faci probleme ca ai fi gravida?

| ValentinMihai78 a răspuns:

Dacă socotim din septembrie, sunt deja 4 luni. Orice sarcină ar fi fost, deja ar fi fost vizibilă.
NU, aveți o problemă de sănătate, de unde știți, poate chiar un BTS.
Trebuie repetate analizele medicale, dar la alt medic, fără să știe precedentele rezultate!