| NenejdnhyAna123 a întrebat:

Urinez des, de ce? Am avut menstruatie, mi-am facut test se sarcina in septembrie octombrie si noiembrie n am mai intretinut act sexual din septembrie am facut teste crezand ca sunt gravida dar au fost toate negative si am ovare micropolichistice trebuie sa imi vina menstruatia zilele astea, ce ar putea fi?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar putea fi o infecție urinară

| Violleta2022 a răspuns:

Urinatul des are legatura directa cu rinichii si cat de multe lichide consumi sau cu o infectie urinara daca te si ustura cand urinezi.
La femeile gravide urinatul des apare dupa 7 luni de sarcina, cand sarcina este mare, apasand pe vezica urinara, dand senzatia ca trebuie sa urinezi.

| dullcat a răspuns:

Ce inseamna des? Cauza o afli mergand la medic, la un consult.