| Ioana12an a întrebat:

Buna, pe 3 septembrie am incercat sa o fac cu iubitul meu, inainte ejaculase cu 5-10 minute s-a sters foarte bine si mi-a introdus capul de 2 3 ori. De atunci am ramas cu sechele, crezand ca sunt gravida. De atunci am facut peste 10 teste de sarcina toate negative, am avut menstruatie maro slab cantitativa, dar a durat 5 zile, am fost la ginecolog mi-a zis ca uterul e in regula, insa mi-a zis ca am ovare micropolichistice. Mi se pare ca in zona ovarelor e umflat, adica toata zona de sub buric e mai mare.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca testele au fost toate negative si ai fost inclusiv la medic, care este intrebarea ta? Ce doresti sa mai afli? Liniste-te si ia in calcul sa folositi prezervativ data viitoare, astfel incat sa nu mai ramai cu sechele.Fii cu capul pe umeri deoarece nimeni altcineva n-o va face pentru tine.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De la ovare desteapto

| Ioana12an explică (pentru CristiDinBucuresti):

E normal sa se umfle zona aia

| Xpressurself a răspuns:

Toate fetele care pilule aiurea (sunt hormoni sintetici) și mâncați mâncare procesata aveți inflamații. Încercați să mai lăsați fast food-ul și mâncați si cruditati, verdețuri și fructe. Este hrana vie, va da energie. Nu mâncați după 5 seara ca să se odihnească sistemul digestiv. Mai gătiți și voi ca pentru sănătatea voastră. Ce-i cu voi fetelor?

| Ioana12an explică (pentru Xpressurself):

Nu am luat pilule am tratament pe baza de plante

| Xpressurself a răspuns (pentru Ioana12an):

Bine. Din ce știu corpul uman lucrează bine în anumiți parametri, parametri care sa il situeze intr-o zona de siguranță, protecție, pace interioara. Când viata e plina de stres și griji, frământări apare și un consum mare de resurse și corpul mai face și greșeli în ceea ce privește partea celulara, greșeli care pot fi traduse in cazul de fata prin celule care sunt defecte puțin. Da-i corpului tău ingrediente naturale, hrana vegetala proaspătă, fără chimicale, odihna suficienta, liniște sufleteasca, un iubit care sa te iubească și sa te prețuiască și căruia sa ii oferi același lucru, ceea ce probabil ca incercam toți
Totuși, de ce îți bicicliști corpul cu atâta stres dacă ai în viata pe cine trebuie. De ce te stresezi atata ca vei rămâne gravida. Înseamnă că nu e bărbatul potrivit, nu simți că ai in viata ce ai nevoie? Daca il iubesti si totul e în regula ce anume te îngrozește la gândul de a avea un copil? Sex faci cu o persoana pe care o iubești. Un bărbat cu care sa simți ca poti merge mai departe în viata. Nu? Și dacă nu este persoana potrivita atunci?

| Ioana12an explică (pentru Xpressurself):

Nu am varsta necesara

| Xpressurself a răspuns (pentru Ioana12an):

Varsta e problema ta si te priveste ce faci si cu cine, da sa mănânci sănătos poti. Sau si pentru asta iti trebuie o anumita varsta?

| Miruna333 a răspuns:

Pentru a nu mai ramane cu sechele, protejeaza-te, daca tot e iubitul tau nu trebuie sa folositi prezervative. Simplu. Vei face dupa fiecare experiment de genul ca ala nu a fost sex, 10 teste si vizita la gino?