| Somebody_2583 a întrebat:

De aproximativ doi ani si ceva imi place de un baiat(lucru pe care el il stie inca de la inceput) insa nu am fost deloc impreuna.Atunci cand cineva il intreaba daca ii place de mine el neaga acest lucru insa prietenii lui fac mereu apropouri in legatura cu noi doi.Pe langa asta el face unele gesturi fata de mine pe care cu alte fete nu le face. Ce ar fi de facut? Oare ma place insa e prea timid ca sa recunoasca? Sau doar vrea sa se distreze? Multumesc anticipat si fara cuvinte urate!

3 răspunsuri:
| Blondamea a răspuns:

Pai poate te place sau poate nu dra in orice caz daca tie iti pl de el de 2 ani dc nu-i sp iti este frica sau ce? sa stii ca nu tr sa iti fie frica pentru a ca asata te poate face sa pari mai slaba in fata altora decta esti.si da poate te place acum depinde

| alissya a răspuns:

Nu stiu situatia ta ft bine insa cunosc pe cineva care a trecut prin asa ceva : unei fete(o prietena) i-a placut de cineva -adica era dispusa pentru el nu de 2 ani ci de 3 ani sad -trist stiu-sa tanjesti dupa cienva atata timp-si cum spui tu, gesturi in fata ei si chestii, era intrebat de prietenii lui in legatura cu ea, el nega bineinteles in schimb ei ii zambea si ii dadea ceva de inteles iar ea, logik ca isi facea sperante sad cum sa nu iti faci sperante daca el da asta de inteles.Am incercat sa stau de vorba cu el, fiindu-mi prieten apropiat mi-am permis, si tot imi spunea ca e draguta arata bine tot ce vrea o fata ea are, dar pur si simplu doar o simpatizeaza nu vrea de la ea nimic pentru ca nu poate, iar eu l-am sfatuit daca chiar e asa cum spune el, sa stea departe de ea sa nu fie draq cu cornitze si sa ii zambeasca si chestii din astea pentru ca daca totusi nu vrea nimic ea isi pune sperante la el apoi sufera daca nu se intampla nimic sad cat de cat a tinut cont putin si de ce l-am sfatuit, si a incercat sa nu mai faca gesturi pe care pe ea o induc in eroare, desi el stia ca ea il placea nebuneste, pur si simplu nu il atragea pe el si fata era destul de frumusica si nu numai asta dar era o fata buna care avea respect de la toata lumea si etc.
si asa au trecut 3 ani, ani in care ea spera tot timpul, insa el nu dadea semne. dupa un timp verisoara ei din alt oras s-a mutat acolo la noi, si culmea, s-a cuplat cu ea(cu verisoara ei) si de 2 ani sunt si acum impreuna, iar ea cu eforturi si cu curaj a trecut peste asta si are si ea un iubit de un an si e fericita love struck " Ti-am povestit o intamplare asemanatoare, deci nu o lua personal, in cazul tau ar trebui sa incerci sa vezi ce ar vrea el de la tine, apropie-te de el, dar fara sa stie prietenii lui(stii tu ca prietenii sunt tare cicalitori, mai ales baietii) si incearca sa vezi ce se intampla de fapt, iar daca el nu da semne intoarce-i spatele si lasa-l ca poate nu merita la urma urmei, daca te vrea fii sigura ca singur va veni la tine cand nici nu te astepti.
multa bafta :*

| SadGirl_2034 a răspuns:

E bine ca i`ai spus de la inceput.
hmm.
vorbeste cu el!
propune`i sa iesiti undeva.si veti vorbi mai multe.
bineinteles, doar voi doiwinking
stai linistita, si eu am fost la fel la inceput cu prietenul meustraight face
e cam timid:d
probabil te placehappy