| Larisa_5606 a întrebat:

De ce era iritat, nervos, si vroia sa plece cand i-am spus unui baiat ca e dragut? Zice ca nu ma sufera, ca nu are nicio atractie, chestii din astea, dar mereu cand zicea cineva ceva de un baiat, se baga si el. I-am spus ca il plac dar cu mult timp in urma si nu s-a intamplat nimic. Uneori cred ca ma place, alteori doar ca isi bate joc. Ce sa mai cred?

4 răspunsuri:
| BusinessPromoterRo a răspuns:

Salut Larisa_5606. Raspunsul este simplu si sper sincer sa-l accepti ca fiind adevarat. Baietii se simt puternici in fata fetelor cand au impresia ca ei sunt cei care conduc totul, inclusiv o posibila relatie.
Daca tu ii lasi impresia ca il placi, exista sanse sa fie in preajma ta.
Daca ii spui direct ca il placi, timiditatea din el iese la suprafata, materializandu-se in agresivitate, ironie, furie...
Propun sa-l lasi o perioada in pace, chiar daca el o sa incerce sa-ti atraga atentia. E ca si cum nu ar exista. Cu drag!

| Costellino a răspuns:

Buna.Cred ca Business are dreptate, dar mai este o chestie. Daca el nu e un gagicar, si e un tip mai timid de fire, e posibil ca in momentul cand i-ai spus ca il placi, ai facut-o cu zambetul pe buze si a luat-o ca si cum ai fi facut misto de el, si de asta s-a iritat. Sfatul meu e sa-i propui sa iesiti in oras la un suc peste cateva zile, ca el sa realizeze ca tu il placi cu adevarat. Daca el accepta, sunt sigur ca te place dar nu are curaj sa isi arate sentimentele. Mie mi s-a intamplat ca la 17 ani o fata din liceu sa ma astepte pe o strada in drum ce mergeam spre scoala ca sa intre in vorba cu mine. I-am raspuns scurt la 2-3 intrebari si m-am scuzat ca trebuie sa ma grabesc sa ajung mai repede ca sunt in intarziere(nu stiu de ce, eram prea timid) Faza s-a repetat a doua zi si apoi dupa cateva zile voiam sa iau legatura cu ea dar nu stiam unde o gasesc. Mi-am dat seama mai tarziu cat de prost am procedat dar era prea tarziu.
Concluzia mea este din doua una :1) Ori e prea timid si a crezut ca faci misto de el, ( asta este daca accepta sa iesiti la un suc), sau 2) Baiatul e pe invers sau nu nu te place si zii ''Pa''
Nu stiu cati ani ai tu...dar daca el nu are peste 18-20 ani si nu e gagicar, cu siguranta merita sa iesi cu el la un sucwinking
Sa imi dai raspuns happy

| Larisa_5606 explică (pentru Costellino):

Eu m-am certat cu el, insa cand ne-am vazut pe afara era ok.Tot ce facea era sa ma enerveze si sa se bage in seama.

| Costellino a răspuns (pentru Larisa_5606):

Eu cred ca te place chiar daca te enerveaza. Lasa timpul sa rezolve situatia.