| Zinv a întrebat:

Buna! De ce multi oameni zic ca iubirea nu este buna?
Imi puteti explica va rog, de ce e bine sau nu e bine.
Multumesc anticipat.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inca nu am intalnit nici macar 1 om care sa spuna ca iubirea nu-i buna, si am peste 50 de ani.
Generalizarea ta nu stiu de unde vine, dar este clar ca nu ai habar ce ai auzit, sau pur si simplu nu ai inteles nimic din ce ai auzit.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din frustrare.

| Sofer a răspuns:

Pai pentru ca asa e. Nu este buna.

| Lukasssz a răspuns:

Pai nu exista iubire cu adevarat!

| alexalx1234 a răspuns:

Cum să fie bună dacă nu există? A fost înlocuită cu iubirea pentru lucrurile materiale...

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Iubirea e dureroasa atunci cand esti urat, pentru ca doar tu te indragostesti! Nimeni nu se indragosteste de tine!

| L3v1 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Adevărat ????

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru L3v1):

Adevarat!

| Mopmop a răspuns:

Intr-o relatie nu sunt de acord ca exista iubire.
Ca un compromis situatia o vad asa: unul iubeste si celalalt este iubit.
Restul sunt povesti.

| Cheo0S a răspuns:

Iubirea e extrem de rara nu ca nu e buna.
Sunt cupluri de stau impreuna de zeci de ani si nu se iubesc unul pe altul.
Oamenii care zic ca nu e buna sau atasat de cineva si au suferit. Dar nu au iubit persoana aia.

| BebeSexologultaunn a răspuns:

Ca nu e, decat daca faci bani, semnat bebe