| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp am început sa vorbesc cu un băiat pe internet. Eu am 17 și el 25 ani. Pentru vârsta mea gândesc destul de matur, dar in ceea ce priveșe relațiile și băieții chiar nu ma pricep. Nu am avut niciodată un iubit nici nu am mers la întâlniri.
El mi-a zis ca ma place și vrea sa ne vedem și sa ne cunoaștem in real, mai exact sa fim intr-o relație și aici apar 2 probleme. Una din ele ar fi ca el are prietena și cealaltă e ca stam in tari diferite. I-am zis de prietena lui și mi-a zis ca e dispus sa o părăsească pentru mine și chiar sa vina la mine in țara sa ne vedem. Le-a și povestit părinților lui despre mine.
Eu nu am vrut sa ma bag in așa ceva și nu vreau ca el sa se despartă de iubita lui pentru mine doar ca și eu îl plac pe el și chiar îmi doresc sa îl cunosc. Avem multe lucruri in comun și ne înțelegem foarte bine.
Îmi dau seama cum suna toată situația asta și probabil n-are rost sa continui dar as vrea sa știu și părerile voastre.

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Tu ar trebui sa incepi relatii cu baieti de varsta ta pana inveti cu ce se mananca, nu cu toti "smecherasii" astea ce vor sa se culce cu tine.
Esti copila, esti virgina, nu sti cu ce se mananca o relatie, nu e clar ce vrea? Tu chiar crezi ca isi va lasa prietena? Sau ca va sta cu tine mai mult de cateva noapti sau intalniri sa aiba cu cine pierde vremea?

| SilentRain a răspuns:

Daca esti matura la 17 ani iti vezi de scoala, lasa baieti, daca are deja gagica nu iti bate capul cu el

| sofisis a răspuns:

Te minte site abureste la nivel inalt. Stai potolita ca nu e cazul sa te bagi in ineptii d'astea.

| Emma30555 a răspuns:

Nu cred ca are rost sa continui mai ales ca nu ai experienta, pentru inceput ar trebui sa ai relatii reale nu virtuale. E posibil ca acest tip de 25 de ani sa se joace si atat

| antiqque a răspuns:

Cel mai bine nu te bagi, asa cum o lasa pe aia pentru tine o sa te lase pe tine pentru urmatoarea.

| euveverita a răspuns:

Are prietena...te-a prezentat părințiilor, vrea o relație cu tine.
Hei, uite...cel mai probabil incerca sa se răzbune pe prietena lui (probabil ea i_a gresit ) si acum vrea sa ii dovedească ca el poate si fara ea.
Te vede un copil, serios, diferenta mare intre ani.El o sa profite de faptul ca te poate manipula cum vrea mai ales ca nu ai avut relații si cam vrei sa încerci treaba asta.
Stai departe de el ...Nu e ok, o sa regreți atunci cand o sa se despartă de tine si o sa se întoarcă la ea.
Mai ales pe tine nu te doare un pic ca ea e acolo, lângă el, si tu nu ai posibilitatea asta +
El are nevoi, mereu se va intoarce la ea

| Teooo12 a răspuns:

Eu as zice sa stai la o parte si sa termini cu relatiile de pe net pentru ca sunt cazuri rare ca relatiile de pe net sa fie de lunga durata+ca are iubita si nu ar trebui sa strici relatii la 17 ani