| floricica13 a întrebat:

de ceva timp cand fac dragoste cu iubitul meu am o durere, cand o introduce am o usturime, de ceva timp mult mai dureroasa si dupa cand vrea sa o bage mai tare ma doare si am o senzatie de disconfort, seamana cu durerea menstruala, iar cand se termina actul sexual ma doare sub burta, exact zona care doare cand esti pe ciclu, intr-adevar mai am o zi cand se termina ciclul dar asa am patit si inainte sa imi vina, ce se intampla? Trece sau este ceva norma? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Andreea_Andree_1997_1Nxh a răspuns:

Cred ca este ceva normal. Si pe mine ma ustura cand fac dragoste cu iubitul meu. Adica atunci cand o baga dar facem totul foarte lent. iar apoi nu mai avem treaba. Si la mine chestiile sunt ceva cu totul nou. abia mi-am inceput viata sexuala.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Medicul ginecolog este singura persoana care iti poate oferi un raspuns avizat, cert si corect, dar va putea s-o faca doar in cazul in care ve-i accepta sa fii consultata. Aparitia acelor dureri este anormala si in nici un caz nu ar trebui tratata cu superficialitate iar amanarea vizitei ginecologice pe motiv de jena sau rusine, este cu atat mai contraproductiva. Multa sanatate!

| SorinelF86 a răspuns:

Este posibil sa nu fii suficient de lubrifiata

| RoxanaRamona96 a răspuns:

Pe mine m-a usturat doar cand o facusem de multe ori dar cel mai ok ar fi sa te duci la ginecolog, ca nu mi se pare normal sa te usture pasarica in felul asta