| anonim_4396 a întrebat:

De ce ma doare vaginul cand imi introduc degetele? Nu mi s-a mai intamplat niciodata sa am acest disconfort. Precizez ca nu mai sunt virgina iar ultimul act l-am avut acum o luna.Este o senzatie ciudata intre usturime si durere dar suportabile

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai rana pe col, mergi urgent la ginecolog sa te consulte.

| MarianWLF a răspuns:

Poate iti zgarii fara sa iti dai seama interiorul cu degetul, fa pauza cateva zile, si daca ai contact rar se poate intampla, in sensul ca se irita zona mai usor, poti incerca sa folosesi ulei cand mai faci, dar nu crema, ulei sa fie.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate ai o infectie vaginala sau un BTS, ca numai asa s-ar explica durerea si usturimea vaginala.

Mergi la analize citologice si fa-ti un test PapaNicolau.

| RamonaDinu a răspuns (pentru Violleta2022):

Am avut contactul protejat.