| Taetae58 a întrebat:

Bună,de ieri ma doare burta ingrozitor de tare si soldurile iar sanii nu imi sunt mariti dar ma dor.n am avut menstruatie de 30 de zile deoarece a intarziat aceasta fiind destul de neregulata.Ar trebui sa imi vina sau sa fie altceva?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avand un ciclu de tip neregulat, nu se poate vorbi de intarzieri, fiindca prin natura lui, ciclul neregulat vine aleator (cand vrea el, odata la 30 zile, 2 luni sau chiar 6 luni).

| Together a răspuns:

Ar trebui sa-ti vina daca nu ti-a mai venit de 30 de zile.

Dar daca te doare burta ingrozitor de tare si n-ai mai patit asta cand urma sa-ti vina menstruatia s-ar putea sa fie altceva, gen o apendicita.

Compara cu ce simteai inainte cand se apropia menstruatia si vezi cum evolueaza. Daca e diferit si nu trece, doctor.

| Taetae58 explică (pentru Together):

Am fost operata de apendicita deja clar nu este, inainte da aveam cam aceleasi simptome dar nu ma durea burta in acest hal

| Bogdanel27 a răspuns:

Poți face o programare pentru un consult abdominal pentru o verificare mai amănunțită pot fi și alte cauze, poți avea luni in care nu îți vine deloc iar aici e o problemă