| beatrice000 a întrebat:

De la un timp de vreme, nu stiu ce sa ma mai fac cu prietenul meu, inainte era un baiat super cuminte, dar, acum a inceput sa fumeze, sa se duca des prin cluburi. nu stiu ce se intampla cu el, cu mine se comporta normal dar nu inteleg ce l-a apucat asa dintr-o data. Sa vorbesc cu el, sa ii spun ca ma deranjeaza?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i ce te deranjeaza, cred ca anturajul e de vina in mare parte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi că ştii ce trebuie să faci?
În calitate de prietenă, ai obligaţia de a-i spune ce te deranjează, ce e bine să facă şi ce nu.De a-l ajuta să aleagă ce e avantajos pentru el.
Explică-i CE nu-ţi convine şi de ce.
Dacă nu şi-a schimbat comportamentul faţă de tine, nu cred că e atât de gravă situaţia!

Succes

Răspuns utilizator avertizat
| Adrianos112 a răspuns:

Sfat profesionalbig grinaca a inceput sa fumeze si sa mearga in cluburi inseamna ca nu mai are mult de trait intro relatie cu tine tinel scurt sa nul pierzi.

| LoCKeR a răspuns:

Nimic nu-i displace mai mult unui baiat decat sa tipi la el din senin! ia-l cu "zaharelul", spune-i ca nu iti place cum s-a schimbat, dar nu fi artagoasa cand ii spui acestea! daca si-a schimbat comportamentul fata de tine intr-unul mai neplacut, inseamna fie ca nu il "satisfaci" indeajuns, fie ca il inluenteaza anturajul. iti urez succes in rezolvarea problemelorwinking

| Mikutza97 a răspuns:

Pai, i`al cu frumosu! si intreaba-l ca ce la determinat sa intre intr-un astfel de anturaj. intreaba-l de ce fumeaza? simte nevoia? castiga ceva prin asta sau o face doar din anturaj. sa iasa prin cluburi mi se pare ceva normal! dar ar fi mai frumos sa mergeti impreuna! o viata ai traieste-o. dar poti sa deschizi intr-o zi subiectu asta! dar nu il acuza ca te neglijeaza sau s aincepi sa tipi la el. nu vei reusi nimic.